BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Popo Estetiği

Popo estetiği fazla miktarda kilo kaybı veya yaşlanma gibi türlü nedenlerle popo bölgesinde görülen sarkmaları iyileştirmek için başvurulan cerrahi bir prosedürdür. Popo estetiği ile üst popo ve alt sırt bölgelerindeki fazla cilt giderilerek daha yumuşak ve daha sıkı bir görünüm amaçlanır. İşlem kalça ve bacak arasındaki geçişin de iyileştirilmesini içerebilmektedir.

Popo estetiği tek başına ya da daha iyi bir görünüm elde etmek için liposuction gibi türlü yöntemlerle birlikte uygulanabilir. İşlem sonrası çoğu hasta yaklaşık iki hafta içinde günlük yaşamlarına geri dönmektedir.

Popo Estetiğine Ne Zaman Başvurulmaktadır?

Kişi yaş aldıkça cildi elaksiyetini kaybederek gevşer. Bu duruma fazla güneşte kalma, ani kilo kaybı ya da genetik faktörler de katkıda bulunabilir ve kalçalarda sarkma görülebilir. Popo estetiği diğer vücut şekillendirme prosedürleriyle birlikte ya da tek başına uygulanabilir.

Popo estetiğinin uygulanabilmesi için kişinin kilosunun sabit bir düzeyde olması oldukça önemlidir. Özellikle önemli kilo kayıplarından sonra en az 12 ay boyunca kişi kilosunu koruyabilmiş olmalıdır.

Popo Estetiği için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Popo estetiği için genel olarak en uygun adaylar prosedür için engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan, sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzına bağlılığıyla kilosunu koruyan ve sigara kullanmayan bireylerdir. Bunun yanında kişinin prosedürün sonuçları hakkında gerçekçi beklentilere sahip olması hayal kırıklığı yaşamaması adına oldukça önemlidir.

Popo Estetiği Ne İçerir?

Popo estetiği sırasında popo bölgesindeki fazla cilt alınmakta ve çevresindeki doku daha genç ve estetik bir görüntü oluşturmak için yeniden konumlandırılmaktadır. İşlem bel çevresi gibi bir bölgeden alınan yağın kalçalara tekrar enjekte edilmesini de içerebilmektedir. Bu sayede kalçaların boyutunda hafif büyüme sağlanırken yeni bir görüntü elde edilir. Enjeksiyona aynı zamanda kalça bölgesindeki batık veya çukur alanları iyileştirmek için de başvurulabilmektedir.

Popo estetiği işleminin ne kadar süreceği kişinin sağlık durumu, prosedürün hedefleri ve tedavi edilecek bölgeye göre değişiklik gösterecektir. Popo estetiği sonrası iyileşme dönemi çoğu zaman bir veya iki hafta sürmekte, ödem ve şişlikler bu süreç içinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Enjeksiyon uygulandığı takdirde tedavi edilen alanların yaklaşık beş gün boyunca ameliyat sonrası hareketsiz kalması, enjekte edilen yağın yeni yerinde canlanmasına izin verecektir. Prosedür sonrası kişinin yan bir duruşta birkaç gün dinlenmesi ve yaklaşık bir ay boyunca bir kompresyon giysisi giymesi iyileşme sürecinin daha kolay ve çabuk geçmesi için önemlidir.

Popo Estetiği Kimler için Uygun Değildir?

Popo estetiği herkes için uygun olmayabilir. Kalp hastalığı veya diyabet gibi ciddi bir kronik rahatsızlığı mevcut, önemli miktarda kilo vermeyi planlayan, 32'den büyük bir vücut kitle indeksine sahip, sigara kullanan ve kararsız bireyler için doktor farklı bir tedavi planı önerecektir.

Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süresi

Popo estetiği sonrası işlem sırasında yapılan kesilen pansumanla kapatılır. Kan pıhtılarının oluşmasını önlemek için prosedürden sonraki günlerde doktor kişinin bol bol yürümesine yardımcı olacaktır.

Popo estetiği sonrası ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilecek düzeyde orta derecede ağrı görülmesi normaldir. Ameliyattan birkaç hafta sonrasına dek deri altına yerleştirilmiş drenler yerinde kalabilir. Nasıl boşaltılacağı ve bakımının nasıl yapılacağı doktor tarafından gösterilecektir.

Popo estetiği sonrası kan pıhtılaşmasını önlemek için kişinin antibiyotik ve ilaç kullanmaya devam etmesi gerekebilir. Prosedürden sonra birkaç hafta boyunca kişi destekleyici bir giysi giymeye başlayacaktır. Bu giysinin amacı sıvı birikimini önlemek ve iyileşme sürecine destek olmaktır.

Popo estetiği sonrası ilk aylarda kişi hareket ederken dikkatli olmalıdır. Zaman içinde aktivite seviyesini yavaş yavaş artırmalı, yara izinin tekrar açılmasını önlemek için zorlayıcı hareketlerden kaçınmalıdır. Bunların yanında doktorun vereceği talimatlara mutlaka uyulmalı, takip randevuları aksatılmamalıdır.

WhatsApp
Top