BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Bacak Germe

Bacak germe fazla yağın ve cildin alınarak üst bacakların yeniden şekillendirilmesini içeren cerrahi bir prosedürdür. Özellikle iç bacak bölgesinin diyet ve egzersiz gibi geleneksel yöntemlerle sıkılaştırılması oldukça zordur. Bacak germe işlemine genellikle büyük kilo kaybı yaşayan bireyler tarafından başvurulmaktadır. Bölgedeki fazla cildin neden olduğu sürtünme, hijyen sorunları ve cilt tahrişleri gibi rahatsızlıklar bacak germe işlemi ile iyileştirilebilir.

Bacak germe ameliyatı alma kararı oldukça kişiseldir. Operasyonun bireyi hedeflerine ulaştırıp ulaştırmayacağı ve alınan risklerin kabul edilir olup olmadığı konusunda iyi düşünülmesi gerekir. Bu nedenle sürecin deneyimli bir cerrah tarafından yönetilmesi oldukça önemlidir.

Bacak Germe İşlemine Ne Zaman Başvurulmaktadır?

Üst bacaklar birçok insan için yaşlandıkça daha problemli hale gelirken özellikle yoğun kilo kaybettikten sonra diyet ve egzersiz programlarına karşı direnç göstermektedir. Yağ hücreleri ve fazla deri yaşlandıkça iç bacaklarda birikme eğilimindedir. Bu da insanların gerçekte olduğundan daha ağır ve daha az formda görünmelerine neden olabilir. Bazı insanlar yoğun egzersiz programı ve sağlıklı beslenme ile başarılı sonuçlar elde ederken bazıları için bu süreç oldukça zor hatta imkansız olabilmektedir.

Bacak Germe İşlemi Ne İçerir?

Bacak germe prosedürü birçok farklı teknik içermektedir. Bu teknik her bir hastanın ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmelidir. Bu nedenle sürecin deneyimli cerrahlar tarafından yönetilmesi oldukça önem taşır. Cerrah işlem öncesi sürekli iletişimde kalarak hastanın ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun kişisel bir tedavi planı hazırlayacaktır.

Bacak germe işlemi daha sıkı ve daha çekici üst bacaklar elde etmek için oldukça iyi bir seçenektir. Bu prosedür özellikle fazla kilo kaybının bir sonucu olarak sarkmış aşırı ciltle mücadele edenler için iyi bir yoldur. Bacak germe işlemi üst bacakları inceltmek için fazla deri, yağ ve dokunun uzaklaştırılmasını içerir.

Bacak germe işlemi yaklaşık iki saat sürmekte ve genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu prosedüre ait uygulanan kesiler kişinin durumuna göre büyük ölçüde değişebilir. İşlem sırasında mümkün olan en az miktarda cilt alınır ve kalan cilt yukarı doğru çekilir. İşlem sonrası sarkma görülmesinin önüne geçmek için yapılan kesi derin dikişlerle kapatılmaktadır. Bacak germe işleminde yara izi çoğu zaman bikini çizgisine gizlenmektedir.

Bacak Germe İşlemi için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Bacak germe işlemi diğer tüm seçenekler tükendiğinde kişi için oldukça iyi bir seçenek olabilmektedir, kişiye daha genç ve estetik bir görünüm kazandırır. Bacaklarının görünümünü iyileştirmek isteyen, bacakları boyunca istenmeyen cilde ve yumuşak dokuya sahip olan ve genel sağlık durumu iyi bireyler çoğunlukla bacak germek işlemi için uygun adaylardır. Bunların yanında kişi sabit bir ağırlıkta olmalıdır. Kişi zayıflama hedeflerinize henüz ulaşmadıysa prosedür sonrası daha fazla kilo vermesi, bacak dokularının tekrar düşmesine neden olabilir.

Bacak germe işlemi öncesi kişi sigara içiyorsa ameliyattan önce ve sonra belirtilen süre boyunca sigarayı bırakmayı kabul etmelidir. Bunun yanında fazla alkol kullanımı kişinin iyileşmesini geciktirebilir, olası komplikasyonların görülme riskini artırabilir.

Bacak germe ameliyatının sonuçları konusunda kişi gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır. Ayrıca bacak germe işleminin sonuçlarının sağlıklı ve kalıcı olabilmesi için kişi işlem sonrası sağlıklı bir diyet sürdürmeyi ve egzersiz yapmayı taahhüt etmelidir.

Bacak germe işlemi öncesi estetik cerrah kişinin bedenini, tıbbi kayıtlarınızı inceleyerek ve hedeflerini tartışarak prosedür için uygun bir aday olup olmadığına karar verecektir. Bireyin işlem için uygun olmadığı durumlarda cerrah, bacakların görünümünü iyileştirmeye yardımcı olacak alternatif bir tedavi önerebilir.

Bacak Germe İşlemi Sonrası İyileşme Süresi

Bacak germe işlemi sonrası iyileşme süresi prosedürün içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterir ancak çoğu hastada ağrı kesici ilaçlarla hafifletilebilecek düzeyde bir rahatsızlık görülmektedir.

Bacak germe işlemi sonrası her durumda hastalar mümkün olduğunca dinlenmeli ve bacak hareketlerinden kaçınmalıdır. Hastalar iyileşmek için işlerinden 7 ila 10 gün ayrılmayı planlamalıdır. Çürük ve şişlik genellikle bir ay içinde kendiliğinden kaybolmakta ve çoğu zaman hastalar dört ila altı ay içerisinde normal yaşamlarına tam anlamıyla geri dönebilmektedirler.

WhatsApp
Top