BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Gastroenteroloji

Hastanemizde, göğüs cerrahisi bölümünde bu ameliyatlar yapılmaktadır. Onkoloji bölümü ile koordineli olacak şekilde tedaviler yürütülmektedir. Kemoterapi alacak olan hastalara kalıcı santral port kateter takılması gerektiği durumlarda bu tedaviler ve operasyonlarda yine gerçekleştirilmektedir.

Bronkoskopi

Uyutulmuş olan hastaya tanı ve tedavi için ışıklı bir boru yardımı ile ve hiç ağrı ve acı duymadan bütün solunum yollarının incelenmesi, gerek görülmesi durumunda solunum yollarından parça alınması, hava yolu tıkanıklıkları ile stent adı verilmekte olan kafeslerle ya da lazer aracılığı ile açılması.

Özofagoskopi

Yemek borusunun, travma, yabancı cisim, iyi ya da kötü huylu olan tümörlerin tanı ve tedavisi.

Mediyastinoskopi, Mediyastinotomi

Işıklı bir boru aracılığı ile uyumakta olan hastada akciğerin drene olduğu lenf bezelerinde tanı koyabilmek amacı ile parça alma işlemi gerçekleştirmek.

Bronşiektazi

Çocukluk döneminde sık sık üst solunum yolu ve bronşit rahatsızlıklarına bağlı olarak, hava yollarında görülen, süregen iltihabına sebebiyet veren hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.

Akciğer Kistleri (Hidatik Kistler)

Akciğer zar rahatsızlıklarında basit mikrobik akciğer zarı iltihapları (plörit), akciğerin cerahatli iltihabı (Ampiyem) ve akciğer zarında görülmekte olan tümörler (iyi cins veya kötü huylu) teşhis ve tedavisi hastanemizde gerçekleştirilmektedir.

 

Göğüs cerrahisi göğüs, göğüs duvarı ve göğüs içi organların hastalıklarında cerrahi tedavisini kapsayan bir bölümdür.

Bu çerçevede en sık rastlanan cerrahi hastalıklar arasında

 • Akciğer kanserleri
 • Akciğer zarı hastalıkları
 • Akciğer kistleri ve yaralanmaları vardır.

Ayrıca yemek borusu hastalıkları, reflü ve yutma güçlüklerinin cerrahi tedavisi buna girer. Göğüs duvarının şekil bozuklukları, kunduracı göğsü ve güvercin göğsünün düzeltilmesi cerrahi olarak mümkündür.

Özel Medifema Hastanesi Gögüs Hastalıkları Kliniği'nde solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları uzman hekimimiz tarafından tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

 • Astım tanı ve tedavisi
 • Koah tanı ve tedavisi
 • Solunumsal yoğun bakım ve uygulamaları
 • Zatüre (pnömoniler), Tüberküloz Bronşit tanı ve tedavisi
 • Plörezi (akciğer zarında sıvı birikmesi)
 • Akciğer kanseri tanı ve tedavisi
 • Sigara bırakma danışmanlığı
 • Solunum fonksiyon testleri ve Alerji testleri
 • Uyku apne bozuklukları
 • Uyku hastalıkları
Devamını Oku.. Daha az yazı..
Gastroskopi

Gastroskopi

Gastroskopi Gastroskopi, yemek borusu, mide ve on iki parmak bağırsağında görüntüleme ve gerekirse tedavi amaçlarıyla kullanılan bir işlemdir. Bu bölgelerde gerçekleşen hastalıkların diğer g&ou...

Devamı
Kolonoskopi

Kolonoskopi

Kolonoskopi Kololoskopi rektum ve kalın bağırsak üzerinde incelenme sağlayan bir uygulamadır. Tıpkı diğer endoskopik uygulamalar gibi uzun ve kıvrılabilen tüp şeklindeki bir aletin ucunda bulunan ışık sistemi ve g&oum...

Devamı
Endoskopi

Endoskopi

Endoskopi Endoskopi uzun zamandır sıkça başvurulan ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının incelenmesinde kullanılan başlıca yöntemlerden biri olan biridir ve gerektiğinde tedavi uygulamaları için de başvurula...

Devamı
WhatsApp
Top