BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Adnan Menderes Havalimanı test merkezinde yolculara 7/24 hizmet vermekteyiz. Test merkezinde PCR, Antikor ve Antijen testlerinizi yaptırabilir, sonuçlarınızı 4-6 saat arasında öğrenebilirsiniz.

Yolcuların test için sıra beklerken zeminlere sosyal mesafe bantları yerleştirilmiştir. Yolcular bu bantları dikkate alarak kolaylıkla diğer yolcular ile aralarındaki sosyal mesafeyi koruyabilir ve testini güvenle yaptırabilir.

PCR nedir?
PCR bir tanı testi olarak bilinmektedir ve koronavirüste de virüse ait RNA'yı göstermektedir. Yani PCR test koronavirüs sürecinde, vücuttaki virüsün kimliğini göstermek için yapılan bir testtir. Test, vücutta virüsün varlığını, ayrıca vücudun enfeksiyona yanıt olarak ürettiği antikorları belirleyebilmektedir.

Antikor Testi Nedir?
Antikorlar, kişinin SARS-CoV-2 virüsü ile karşılaşıp yanıt oluşturup oluşturmadığını anlamak için kanda bu protein yapıların saptanmasına yönelik testtir. Kişinin kanında antikoru aranan hastalığı geçirip geçirmediğini belirlemektir.

PCR testi nerede yapılır?
PCR testi, Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı sağlık kuruluşlarında ve  kuruluşların hizmet verdiği yerlerden örnek alınıp, yine onaylı laboratuvarlarda sonucu çıkarılmaktadır.

PCR testi ne kadar sürede sonuçlanır?
PCR testinden 4-6 saat içerisinde sonuç alınması mümkündür. 

WhatsApp
Top