BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Karbon Peeling

Karbon peeling diğer peeling işlemlerinden farklı olarak karbon temelli hazırlanan solüsyonun cilt üzerine sürülmesi ve özel bir lazer ışını cihazıyla buharlaştırılmasıyla gerçekleştirilen uygulamadır. Bu müdahaleyle birlikte ciltte parlaklık, sıkılaşma, gözeneklerde daralma ve yağlanmanın azalması gibi son derece faydalı sonuçlar elde edilir. Karbon peeling estetik bir görünüm kazanmak için sıkça başvurulan bir yöntemdir.

Siyah renk pigmentinin cilt için çeşitli faydaları vardır. Bu pigmentlerle birlikte gözeneklerin etkinliği artarak ciltte kolajen üretimi gerçekleşir. Gözenekler daralarak cildin gençleşmesi sağlanır ve yağlanma problemi durdurulur. Siyah renk pigmenti karbon solüsyonunun ciltle buluşması ve lazer uygulamasıyla işleme sokulmaktadır.

Karbon Peeling İşleminin Avantajları Nelerdir?

Karbon peeling uygulamasının birtakım avantajları vardır. Bundan dolayı gün geçtikçe yaygınlaşan bir tedavi yöntemi halini almıştır. Ağrısız ve acısız bir müdahaledir ve bazı diğer yöntemler gibi ciltte soyulmalar oluşturmaz. Tüm cilt tipleri için uygun olduğundan dolayı gönül rahatlığıyla başvurulabilecek bir uygulamadır ve diğer bazı lazer tedavilerinin aksine yılın her döneminde yapılabilir. Karbon peeling sağlık ile ilgili her uygulamada olduğu gibi alanında uzmanlaşmış kimseler tarafından uygulanmalıdır. Profesyonel dermatologlarla, klinik ortamda çalışılması önerilmektedir.

Hangi Sorunlar İçin Karbon Peeling Yaptırabilirim?

Geniş gözeneklere sahip olan, aşırı yağlanma problemi yaşayan, mat ve soluk görüntüye sahip olan herkes karbon peeling yaptırarak bu problemlerin önüne geçebilir. Aynı zamanda derinleşmemiş kırışıkların çözümünde de karbon peeling uygulaması yüksek oranda faydalar sağlamaktadır. Kişi çeşitli sebeplerden ötürü oluşmuş cilt lekelerine sahipse ve kurtulmak istiyorsa da karbon peeling doğru bir uygulama olacaktır.

Karbon Peeling Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karbon peeling ile istenen başarılı sonuçları elde etmek adına 4 ila 8 seans arası işlem yaptırılması önerilmektedir. Kişinin yaşadığı probleme ve kişisel özelliklerine göre seans sayısı uzman tarafından belirlenmelidir.

Karbon peeling uygulaması, işlem yapılacak bölgeye karbon solüsyonunun sürülmesiyle başlar. Solüsyonun cilt tarafından rahatlıkla emilmesi için ortalama 15 dakika kadar beklenir. Ardından lazer etabına geçilir ve solüsyonun lazer ile buharlaştırılması sağlanır. Lazer işleminin bitmesiyle cildimizi korumaya ve iyileşme hızını artırmaya yönelik güneş koruyucu krem ve nemlendirici sürülür.

Birinci seanstan itibaren görmek istenen ciltte parlaklık, sıkılaşma gibi net belirtilerde gelişme olmaktadır. Ayrıca gözeneklerin daralması ve yağlanmanın azalması çoktan başlamıştır. Bu etkiyi maksimum seviyeye çıkarmak adına birkaç haftalık periyotlarda minimum 4 seans karbon peeling işlemini sürdürmek gerekir. Karbon peeling, bireylerin bakımlarına dikkat etmesiyle birlikte 2 yıla kadar etkilerini sürdürür. Etkisini sürdürme amaçlı olarak ilk seans döneminin bitmesinin ardından yılda birkaç defa yenileme çalışmaları yapılabilir. Çünkü yaşın ilerlemesi, güneş etkileri ve diğer sorunlar daima cildi olumsuz etkileyerek yeniden ölü deri tabakası oluşumunu tetiklemektedir.

Seans ardından lazer uygulamasının bir sonucu olarak hafif yanma, kızarıklık gibi yakınmalar olabilir ancak bu karbon peeling işleminin doğal sonucudur. Endişe edilmesi gereken bir durum söz konusu değildir ve kısa süre içinde bu yakınmalar sonlanır. İstirahat vb. günlük hayatınızı engelleyecek süreçlere ihtiyaç yoktur, kişi doğrudan günlük yaşamını sürdürebilir. Yalnızca sıcak suyla uygulama bölgesinin yıkanmaması önerilir.

Unutulmamalıdır ki karbon peeling gibi yöntemler ciltte oluşmuş olumsuz etkilerin yok edilmesi için uygulanmaktadır. Bu tip çözümlerle cilde yeniden canlılık kazandırılabilir ancak en önemlisi kişinin cildi koruyacak hamleleri hayatına entegre etmesidir. Bu sebeple kişi hayat tarzında ufak değişiklikler yaparak dış faktörlerden olabildiğince cildini korumalı ve bu konuda bilinçli hale gelmelidir. Böylece daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanarak yaşamını sürdürmesi mümkün olacaktır.

WhatsApp
Top