BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi veya saç hassaslaşması gibi çeşitli saç problemlerinde faydalı etkiler sağlayan ve araştırmalarca tıbbi olarak onaylanmış bir tedavi uygulamasıdır. Saçların ihtiyaç duyduğu malzemeleri saçlara enjekte ederek kökler üzerinden bir canlılık kazandırmayı hedefler. Saç seyrelmesi problemiyle karşı karşıya olan bireyler saç mezoterapisi uyguladığı takdirde saçlarının beslendiğini gözlemleyebilir ve daha sağlıklı saçlara kavuşabilir. Saç mezoterapisi mikro iğneler aracılığıyla saç derisine kişinin yaşadığını duruma ve özelliklerine göre belirlenmiş enjeksiyon uygulamaları olarak özetlenebilir.

Saç Mezoterapisi İşlemi Ne İçerir?

Bu mikroenjeksion müdahalesiyle saç cildinin işlevsel tabakası olan dermis uyarılarak, ihtiyacı olan tüm mineraller, vitaminler ve düzenleyiciler saç köküne enjekte edilir. Lokal olarak yapılan bu müdahale istenirse tüm saç bölgesine uygulanabilir. Yaşanan duruma göre sadece seyrekleşen bölgeye de uygulama yapılabilir. Kadın-erkek ya da yaş gözetmeksizin saç problemi yaşayan tüm bireyler saç mezoterapisi yaptırabilir. Aynı zamanda acısız, ağrısız bir uygulamadır.

Saç mezoterapisi seansı uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 saat sürebilir. Öncelikle anestezik krem uygulaması yapılabilir. Hemen ardından da mikroenjeksiyon etabı başlamaktadır. Son bölümdeyse elektroporasyon denilen ve enjekte edilen ilaçların emilimini artırarak saçı büyüme dönemine sokan etap gerçekleşir.

Dökülmeyi durdurabilmek adına 4-6 seans saç mezoterapi uygulaması gerçekleştirilir ve bunun ardından her yıl belirli periyotlarla az sayıda seanslar uygulayarak koruma tedavisine devam edilir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır ve çok başarılı sonuçlar vermektedir. Yalnızca küçük bir bölgeye uygulanması dahi çevre saç köklerinin etkilenmesine sebep olur ve iyileşme oranı yayılarak yükselir. Uygulamayı yaptıran bireylerde iyileşme ilk seanstan itibaren başlar ve zamanla gelişim hızı artar. Yüksek maliyetleri olmayan saç mezoterapisinde enjekte edilen ilaçlar uzman hekimler tarafından belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Dolayısıyla alanında profesyonel dermatologlar ile çalışılması önerilmektedir.

Saç Mezoterapisi Yaptırırsam Saçlarım Uzayacak Mı?

Saç mezoterapisi yaptıran bireylerin saç dökülmesinde durma, beslenen ve uyanan saç kökleriyle yeni saç kazanımı sağlama ve mevcut saçların canlılığında büyük oranda yükselme gözlemlenmiştir. Saç mezoterapisiyle enjekte edilen mineral, vitamin ve düzenleyicilerle birlikte saç köklerinin ihtiyacı olan besinlerin elde edilmesi ve uykuda olan köklerin canlandırılarak işlevselllik kazanması sağlanır. Böylece sağlıklı saç kökleri elde edilir ve hayal edilen saçlara kavuşulacak ortam hazırlanır.

Kelliğe karşı bir çözüm olacağı gibi, özellikle erkeklerde gerçekleşen ve yaş ilerledikçe ileri seviyeye çıkan erkek tipi kelliğin de geciktirilmesi sağlanır. Özellikle ülkemizde erkek tipi kellik ciddi ve yaygın bir problemdir.

Saç Mezoterapisi ile Hayatımda Neler Değişecek?

Saç kaybının çeşitli problemleri vardır. Genetik olabileceği gibi hormonel olarak da gerçekleşebilir. Kişinin stresten bakımsızlığa kadar çok sayıda neden saçlarını kaybetmesi mümkündür. Saç mezoterapisiyle bu durum tersine çevrilebilir. Yalnızca saç kaybı için değil mevcut saçların dayanıklılığını artırmak için de oldukça uygun bir yöntemdir.

Saç mezoterapisi, saç ekimi sonrasında mevcut saçların korunması, saçlarda zayıflamanın önüne geçilmesi, parlaklık ve hacim kazandırma; saça daha önce yapılmış boya gibi kuaför müdahaleleriyle yıpranan veya yanan saçların eski sağlığına kavuşturulması, geç uzama probleminin önüne geçilmesi gibi konularda yüksek oranda başarı sağlar.

Saç mezoterapisi sırasında saç kökleri için hazırlanan ve saç kökünün ihtiyacı olan besinlerden oluşan kokteyl ile köklerin yenilenmesi için sağlıklı bir sirkülasyon sağlanır ve bu kişinin saç teli sayısı artırarak saçlarının yeniden hacim ve canlılık kazanmasını sağlar.

WhatsApp
Top