BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Selülit Mezoterapisi

Mezoterapi günümüzde mevcut tüm selülit ve yağ birikintileri tedavilerinde en sık başvurulan ve başarılı sonuç alınan yöntemlerden biridir. Mezoterapi, selülitten kurtulmaya yardımcı olmak ve vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan yağları eritmek için derinin hemen altına özel bir formülün verildiği güvenli ve kesi içermeyen bir işlemdir.

Mezoterapi ayrıca cilt tonunu eşitleyebilir ve kırışıklıkları azaltabilir. Doğru aday için mezoterapi, liposuctionın taşığı riski ve masrafla kıyaslandığında iyi bir seçenek olabilir.

Mezoterapi cildi gençleştirmek, sıkılaştırmak ya da yağlanmayı gidermek için vitamin, enzim, hormon ve bitki özleri enjeksiyonu kullanan bir yöntemdir.

Selülit Nedir?

Selülit kadınlarda sıklıkla görülmekte ve ciltte portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır. Çoğunlukla estetik bir meseledir ancak aşırı kilo ile birlikte görüldüğünde bir sağlık sorunu haline gelebilir. 

Selülit genellikle kalçaların çevresinde ve iç bacaklarda görülmektedir. Kadınların yaklaşık %90'ı ergenlikte başlayabilecek bu çirkin durumdan etkilenmektedir. Erkeklerin ise sadece %2'si etkilenir.

Selülitin Görülme Nedenleri Nelerdir?

Selülitin bilinen kesin bir nedeni yoktur ancak gelişimine katkıda bulunabilecek bazı risk faktörleri bulunmaktadır. Ani kilo alma ve kilo verme, hamilelik ve menopoz gibi nedenlerle hormonlarda görülen değişimler, yaşlanma, hareketsizlik ve yetersiz beslenme bu faktörler arasında sayılabilir.

Selülit çok sık görülmesine rağmen özgüven üzerinde ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Günümüzde selülitin azaltılmasına, cildin sıkılaştırılmasına ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacak tedavi seçenekleri mevcuttur.

Mezoterapi bu yöntemler arasında en sık başvurulan ve oldukça etkili bir yöntemdir. Mezoterapiye mide, uyluk, kalça, bacak, kol ve yüz gibi vücudun çeşitli bölgelerinde görülen fazla yağlanmayı gidermek, selülit görünümünü azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve cilt tonunu hafifletmek gibi nedenlerle başvurulmaktadır.

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Ne İçerir?

Kişi beslenme düzeninde ve egzersiz programında yaptığı değişikliklerle selülit sorununa bir çözüm bulamadığı takdirde mezoterapi kalıcı bir çözüm sunabilmektedir. Mezoterapi ile sorunlu bölgelere enjekte edilen özel formül yağ hücrelerinin metabolizmasında artış sağlayarak cildin görünümünü büyük ölçüde iyileştirebilir. 

Mezoterapi İşlemi Ne İçerir?

Mezoterapi enjeksiyon uygulamak için çok ince iğneler kullanmaktadır. Amaç ciltte tahribata neden olan zayıf kan dolaşımı ve iltihaplanma gibi altta yatan asıl sorunları düzeltmektir. Mezoterapide enjekte edilen maddeler için standart bir formül yoktur. İçeriğinde vazodilatörler ve antibiyotikler gibi reçeteli ilaçlar, kalsitonin ve tiroksin gibi hormonlar, kollajenaz ve hiyalüronidaz gibi enzimler, bitkisel özler, vitaminler ve mineraller barındırır.

Mezoterapi Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

Selülit tedavisinde uygulanacak mezoterapi seanslarının sayısı bireyin durumuna  göre değişiklik göstermektedir. Bazı kişiler bir ila iki tedaviden sonra direkt sonuçları görebilir ancak bazı durumlarda ise seans sayısı onu geçebilmektedir. Çoğu birey istenen sonuçları tam olarak elde etmek için dört ila on tedaviye ihtiyaç duyar.

Selülit Mezoterapisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Mezoterapi uzman kişiler tarafından steril bir ortamda uygulandığında oldukça güvenilir bir prosedürdür. Nadiren görülse de mezoterapinin yan etkileri arasında mide bulantısı, ağrı, şişlik, bölgede hassasiyet, morarma, enfeksiyon ve lekelenme sayılabilir.

Selülit Tedavisinde En Etkili Yöntem Mezoterapi Midir?

Dermatologlar cilt uzmanlarıdır, bu nedenle selülit sorununun altında yatan nedeni tespit edebilirler. Selülit tedavisi sunan bir dermatolog hangi tedavinin birey için en etkili olacağına karar verecek ve bireyin kafasındaki soru işaretlerini giderecektir.

Herhangi bir kozmetik tedaviye başlamadan önce alanında uzman ve deneyimli bir doktora danışmak kritik bir önem taşır. Sonuçlar tedaviyi gerçekleştiren kişinin beceri ve deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Mezoterapi sırasında selülitli bölgelere bir dizi enjeksiyon uygulanmaktadır. Bölgeye kafein, hormonlar, enzimler ve bitkisel özler de dahil olmak üzere farklı maddeler enjekte edilir. Her uzman benzersiz bir karışım kullandığından formülün etkili olup olmadığını bilmek zordur. Bu nedenle özellikle mezoterapinin bir uzman tarafından uygulanması oldukça önemlidir. 

WhatsApp
Top