BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon herkeste uygulanabilen, profesyonel ellerde zararsız ve bir kere yapıldığı takdirde kalıcı sonuçlar veren bir işlemdir ve kişinin diğer epilasyon yöntemlerine göre daha verimli sonuçlar almasını sağlar. Kullanılan cihazların ve uygulamayı yapan ekibin profesyonel olması, sağlık açısından kritik role sahiptir. Çünkü lazer epilasyon kişisel özelliklere göre seviyelendirilerek uygulanması gereken bir müdahaledir ve yapılacak işlemin şiddetine karar vermesi gereken kişinin verileri değerlendirme konusunda uzman olması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon İşlemi Ne İçerir?

Lazer ışınları günümüzde tıp ve estetik alanlarında sıkça başvurulan bir uygulama haline gelmiştir. Yalnızca epilasyon amaçlı değil, çeşitli rahatsızlıkların tedavilerinde de ışın kullanımı yaygındır. Epilasyon amaçlı uygulanan lazer, vücudun her bölgesine uygulanabilir. Kurtulmak istenen kıl ve tüylerin boyutu, rengi ve sertliği ile ten rengimiz uygulamaya başlamadan önce incelenmesi gereken konulardır. Bu faktörlerin durumuna göre yapılacak işlemde farklılıklar olabilir. Dolayısıyla lazer epilasyonu uygulayacak uzmanın mutlaka epilasyon yapılacak bölgenin tıraşlama, ağda gibi müdahaleler yapılmamış halini görmesi gerekmektedir. Müdahale daha sonra ilgili cihazlar yardımıyla seri lazer ışınları atımıyla gerçekleşir ve sürecin tamamlanması tamamen kişisel özelliklerinize bağlıdır. Lazer epilasyon işlemi mutlaka belirli zaman aralıklarında tekrarlanmalıdır, aksi takdirde alınan verim azalacaktır.

Ruby Lazer, Alexandrite Lazer, Diode Lazer, Nd: Yag Lazer şeklide çeşitleri bulunmaktadır. Bu lazer epilasyon çeşitlerinin her biri farklı işlevlere sahiptir ve kişinin ihtiyacına göre uzman tarafından uygulanacak yöntem seçilir.

Lazer Epilasyon Sağlığa Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyon hakkında genelde negatif bir algı oluştuğu gözlemlenmiştir. Sağlıksız olması, kanser gibi hastalıklara sebebiyet vermesi gibi çeşitli söylentilere göre insanların yanlış bilgilerle kodlandığı görülmektedir. Ancak lazer epilasyonun bu tip hastalıklara sebep olduğuna dair bir ispat yoktur. Doğru ellerde yapıldığı takdirde hiçbir iz bırakmaz ve kıl köklerini hedef alarak kalıcı bir şekilde yaşanılan problemden kişinin kurtulması sağlanır.

Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon sürecinde öncelikle kişinin bilinçli olması çok önemlidir. İnsanlar lazer epilasyonla kısa sürede kıl ve tüylerden tamamen kurtulacaklarına dair yanılgılara düşmektedirler. Bu süreç sanıldığı gibi kısa sürede sonuçlanabileceği gibi, vücut yapısı, hormonal denge, cilt tipi ve kıl karakterine göre uzun bir süreç de gerektirebilir. Hayal edildiği gibi kılsız, tüysüz bir cilt kazanmak için uygulanacak bölge ve tüm bu faktörler önemlidir. Bazı bölgeler ve yukarıdaki özelliklere göre birkaç seansta kıl ve tüylerden kişinin kurtulması mümkündür ancak bu faktörler ve uygulanan bölge kapsamında dezavantajlıysa 1 yıllık bir süreç bile kişi için yeterli olmayabilir.

Seanslar genellikle uygulanacak bölgenin ne kadar büyük olduğuna göre az ya da çok zaman alabilir. Birkaç dakikadan birkaç saate kadar uzayabilen lazer epilasyon uygulamaları olabilir. Bunlar tamamen uygulanacak bölgelerin çokluğu ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Periyotlandırma da yine kişisel özelliklere ve uygulanacak bölgelere göre değişiklik gösterebilir ancak ortalama 45 günde bir seans yapılması önerilmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulama Öncesi ve Sonrası

Lazer epilasyon için temizlik oldukça önemlidir. Dolayısıyla uygulama öncesinde kişinin vücut temizliğini ve uygulanacak bölgenin temizliğini yapmış olması gerekir. Krem gibi ürünlerin kullanımı lazer epilasyonu etkileyebileceği için uygulama bölgelerinde bu tipte ürünlerin kullanılmaması önerilir. Lazer epilasyon uygulaması sürecinin tamamında, diğer epilasyon ya da tüy alma yöntemlerinin bırakılması şarttır. Yalnızca uygulamadan bir gün önce uygulama bölgesi jiletle tıraşlanmalıdır.

Bronzlaşmanın lazer etkisini düşürmek gibi bir özelliği vardır. Dolayısıyla özellikle yaz aylarında epilasyon uygulamaları önerilmez veya bu dönemde kişinin güneşe çıkması istenmez. Uzun soluklu lazer epilasyon uygulamalarında kişilerin yaz aylarında ara vermeleri görülen bir durumdur.

Lazer epilasyonda seans sonrası uygulama bölgesinde kızarıklık olması doğaldır. Özellikle kızarıklığın olduğu dönemde sıcakla temasından kaçınılmalıdır. Güneş, sıcak su gibi tenimize etki edebilecek faktörler bu dönemde problem oluşturabilir. Bu bölgenin terlemesini engellemek yapılabilecek bir aktiviteyken, lif kullanımı ya da uygulama sonrası çıkan kıllara müdahale kesinlikle yapılmaması gereken aktivitelerdir. Uygulamayı gerçekleştiren uzmanın kontrolünde çeşitli krem uygulamaları, müdahale sonrasında gerçekleştirilebilir.

WhatsApp
Top