BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Dövme Silme

Dövme her ne kadar büyük bir hevesle yaptırılsa da bireylerin tamamı kararlarından memnun kalmaya devam etmemekte, % 25'i pişmanlık duymaktadır. Eğer siz de bu %25’lik oranın içindeyseniz iyi haberlerimiz var. Günümüzde lazerle dövme silme teknikleri ile istemediğiniz dövmelerinizden kurtulmanız mümkün.

Dövme silme işlemi için lazer tedavisi yıllar içinde önemli ölçüde iyileşmiştir, bu durum da dövmelerinden kurtulmak isteyen bireyler için süreci daha kolay ve daha az acı verici hale getirmiştir. Bununla birlikte özellikle koyu tenli olan veya çok renkli dövmelere sahip kişilerde dövmenin tamamen kaldırılmasının birçok durumda oldukça zor olduğunu belirtmek önemlidir.

Dövme Nasıl Silinir?

Dövme silme işlemi lazer yardımıyla dövmedeki renk pigmentlerinin parçalanmasını içermektedir. Siyah dövme pigmenti tüm lazer dalga boylarını emmesi nedeniyle tedavi edilmesi en kolay renktir. Diğer renkler ise pigment rengine bağlı olarak seçilecek lazer dalga boylarıyla tedavi edilebilir.

Dövme silme işleminin dövmeyi değerlendirecek ve süreç hakkında tavsiyede bulunabilecek eğitimli ve deneyimli bir profesyonel tarafından yapılması oldukça önemlidir. Kaç seans gerekeceği dövmenin yaşına, boyutuna ve rengine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Cildin rengi ve dövme pigmentlerinin ne kadar derinde olduğu da kullanılan tekniği etkileyecektir.

Dövme Silme İşlemi Öncesi

Dövme silme işlemi düşünen kişi hedeflerini ve beklentilerini tartışmak için öncelikle dermatologla görüşecektir. Ayrıca birey varsa önceki ameliyatları, geçmiş ve şimdiki sağlık problemleri, ilaçları ya da bitkisel takviyeleri hakkında doktorunu bilgilendirmelidir. Bu sırada doktor lazer dövme silme işleminin riskleri, avantajları ve olası sonuçlarını hakkında kişiyi bilgilendirecektir.

Dövme Silme İşlemi Ne İçermektedir?

Her dövme benzersizdir ve farklı sayıda tedavi seansı gerektirir. Birçok hasta ihtiyaç duyacakları tedavilerin tam sayısını bilmek ister ancak bunu tahmin etmek zordur. Gereken seans sayısı dövmenin büyüklüğüne, rengine, bulunduğu yere, dövmenin yaşına ve ciltteki mürekkep miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

Bazı hastalar tedavilerini 5 ila 10 seans  ile tamamlayabilirler. Bununla birlikte bazı durumlarda 20 seansa kadar ek tedavi seanslarına ihtiyaç duyulmaktadır. Dövme silme işlemi kişi için rahatsızlık verici olabilmektedir bu neden çoğunlukla lokal anestezi altında uygulanır.

Dövme silme işlemi sırasında kişiye koruyucu bir gözlük verilmektedir. Sonrasında uzman tedavi için en etkili dalgayı belirlemek için cildin lazere verdiği reaksiyonu test edecektir. Lazer ile yoğun ışık darbeleri cildin üst katmanına zarar vermeden geçerek yalnızca dövme pigmentleri tarafından absorbe edilir. 

Küçük dövmeler daha az darbeye ihtiyaç duyarken büyük dövmeler daha uzun sürebilmektedir. Her iki durumda da dövmenin tamamen silinmesi için tek seans yeterli değildir. Her seans sonrası dövme giderek daha hafif hale gelecektir.

İşlem dövmenin boyutuna ve türüne bağlı olarak 5 ila 20 dakika arasında sürebilir. Dövme silme işleminde bazı durumlarda tüm mürekkebi tamamen çıkarmak mümkün olmayabilir. Parlak ve çok renkli dövmeler çıkarılması en zor olanlardır ve çoklu seans gerektirir.

Dövme Silme İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Lazerle dövme silme işlemi diğer tekniklere nazaran deneyimli uzmanlar tarafından steril bir ortamda yapıldığında oldukça güvenilir bir prosedürdür. Lazer ile gönderilen ışınlar yalnızca pigmentlere etki etmektedir. Ancak yine de çeşitli riskler barındırmaktadır, birey karar verirken bu faktörleri göz önünde bulundurmalıdır.

Dövme silme işleminde en sık görülen yan etki çoklu seanslara rağmen dövmenin eksik bir şekilde çıkarılmasıdır. Hangi dövmelerin tam olarak cevap vereceğini, hangilerinin vermeyeceğini tahmin etmek işlem öncesi zor olabilir. Doktor bu durumu birey ile paylaşacaktır.

Dövmenin tamamen silinmesi mümkün olmayabilir. Mavi ve siyah dövmeler lazer tedavisine iyi yanıt vermektedir. Dövme silme işlemi sonrası nadiren de olsa enfeksiyon görülebilir. Bu nedenle işlemin steril bir ortamda yapılması oldukça önemlidir. Kalıcı bir yara izi oluşma ihtimali ise çok düşüktür.

WhatsApp
Top