BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Çiller derinin güneş nedeni ile hasar alması sonucu oluşur. Kümelenmiş lekeler oluşumu olan çiller ciltteki renk üretici hücreler olarak bilinen melanositlerin güneşe fazla maruz kalması sonucu melanin pigmenti üretmesiyle ortaya çıkmaktadır.  Yazın çoğalıp kışın hafifleyen çiller, çoğunlukla ailesel (genetik) faktörler sonucu gelişir.

Çil Nedir? Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Açık tenli, renkli gözlü bireylerde daha sık görülen çiller, vücudun güneş ışınlarına daha maruz kaldığı yüz, el, sırt, göğüs gibi bölgelerinde oluşur. Ciltte leke görünümü yaratan çiller lazer uygulaması ile tedavi edilmektedir.

Çil Tedavisinde En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Çil tedavisinde tercih edilen yöntemler arasında peeling, leke açıcı kremler, lazer ve ışık tedavileri yer almaktadır. Bu tedavi seçenekleri içerisinde lazer tedavileri sıkça tercih edilendir. En etkili sonuç lazer ve ışık tedavilerinden alınır. Cildin ‘epidermis’ isimli tabakasında yerleşen çillerin giderilebilmesinin en etkili yöntemi lazer tedavisidir. Çillerin tedavisinde lazer uygulamasının en etkili yöntem olmasının sebebi çillerin oluşmasına neden olan melaninin lazer ışığını en iyi emen madde olmasıdır.

Genellikle 15 günde bir; 4 seanslık tedavilerle çil renginde açılma sağlanır. İşlemden sonra kişinin cildinde hafif kızarıklık ve şişlik görülebilir. Bu etkiler maksimum 1 gün içerisinde tamamen geçer. Yaz mevsiminde bu işlemler yapılabilmektedir. Tek dikkat edilmesi gereken unsur düzenli güneş koruyucu krem kullanımıdır. 

Lazerle Çil Tedavisinde Hangi Lazer Çeşitleri Kullanılmaktadır?

Erbium Yag Lazer

Erbium Yag Lazer, Cildin derinliklerine etki eden bir lazer uygulamasıdır. Erbium yag lazer , ışınlarla ciltteki lekeli dokuyu eritir, yeniler ve  ortalama 1 ila 3 seansta çillerden arındırır. Ağrısız bir uygulamadır. İşlem sonrası bir iki gün kızarıklık ardından kabuklanıp soyulma görülebilir, bu da iyileşme sürecinin bir parçasıdır. 

Q-switch ND Yag Lazer

Q-switch ND Yag Lazer, ciltte oluşan lekelerin giderilmesi için sık tercih edilen bir lazer yöntemidir. Birkaç seansta etkili sonuç alınır. İşlem sonrası ciltte ufak kızarıklık ardından kabuklanma görülebilir, bu iyileşme sürecinin bir parçasıdır. 

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer sağlam olan bölgelere zarar vermeyen bir lazer işlemidir. mikroskobik boyutlarda atışlar yapar ve çilleri kontrollü tahrip ederek soyulmasını sağlar. Her seansta yüzde 20 oranında cildin yenilenmesi sağlar. Fraksiyonel lazer işleminin ardından iyileşme süreci de oldukça kısa ve konforludur.

CO2 Lazer

Karbondioksit fraksiyonel lazer, tek atışta istenilen derinliğe inebilen, etkili bir cilt yenileme işlemidir. 

WhatsApp
Top