BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Baş Boyun Hastalıkları Cerrahisi

Kulak burun boğaz alanı baş boyun hastalıkları cerrahisinde çok sayıda hastalıkla ilgilenilmektedir. Bölge itibariyle küçük gözükse dahi baş ve boyun bölgesinde bulunan tüm parçalar kritik işlevlere sahiptir ve bu bölgede gelişen hastalıkların birçoğu çok uzun olmayan sürelerde kendini gösterir. Yaşattıkları komplikasyonlar ve yakınmalar gereği de hastaların hayat kalitesini düşüren bu hastalıkların hızla tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda baş boyun hastalıkları cerrahisinde çok sayıda rahatsızlığın tedavi süreçleri hızla gerçekleştirilir.

Baş Boyun Hastalıkları Cerrahisine Hangi Koşullarda Başvurulmaktadır?

Kulak burun boğaz biriminin baş boyun hastalıkları cerrahisi süreçleriyle baş boyun bölgesinde bulunan tiroid, paratiroid bezi, kas grupları, gırtlak ve kıkırdak dokular ile diğer dokular ile alakalı şişlikler, kistler, tümörler, enfeksiyonlar ve çeşitli kitlelerin cerrahi operasyonları gerçekleştirilir. Elbette bu operasyonlar öncesinde tüm baş boyun hastalıkları cerrahisinde detaylı muayene ve teşhis analizleri yapılmalıdır. Bu sebeple uzman profesyoneller aracılığıyla çalışılmalı ve adımlar sağlıklı bir şekilde takip edilmelidir.

Baş ve Boyun Hastalıkları Teşhisi

Kişi herhangi bir şikayetle doktoruna başvurduğunda öncelikle hastalığının öyküsü ve yaşadığı problemler detaylıca dinlenecek ve fiziksel muayene yapılacaktır. Gerekirse ek tetkiler talep edilir. Baş boyun hastalıkları cerrahisinde ağrı, ses kısıklığı, şişlikler ve çeşitli rahatsızlıklar endoskopik muayene, mikroskopik muayene ve flexible stroboskopi yöntemiyle teşhis süreçlerine sokulur. Özellikle kanser şüphesi olduğu takdirde endoskopik muayeneler başvurulması görülmektedir. Bu süreçler uygulanacak cerrahi yönteme ışık tutması açısından oldukça önemlidir.

Modern tıbbın son öğrettiklerinin entegre edilmesi ve son teknoloji medikal ekipmanlar ile birlikte endoskopik ameliyatlar, burun estetiği, kulak zarı tamiri, işitme kayıpları ve kulak iltihapları gibi çeşitli rahatsızlıklar başta olmak üzere çok sayıda problem çözülmektedir. Günümüz teknolojisi ve uzman profesyoneller eşliğinde uygulana işlemlere dair bilgiler baş boyun bölgesindeki alanlara göre kategorilendirilir. Bu kategoriler kulak, burun ve sinir, larenks ve elbette çocuk baş ve boyun hastalıklarıdır. Yaşadığınız problemler üzerine hızla doktorunuza başvurmanız önerilir çünkü tüm hastalıklar erken teşhisle tedavi edildiği takdirde sizi daha az yıpratacak ve hayat kalitenizi daha sağlıklı bir şekilde sürdüreceksiniz.

Baş ve Boyun Hastalıkları Cerrahisi

Kulak burun boğaz biriminin ilgilendiği hastalıklar arasında yer alan, ülkemizde ve dünyada da sıkça rastlanan ve baş boyun hastalıkları cerrahisi kapsamında tedavi edilen tiroid bezi rahatsızlıkları, guatr, nodül ve kistlerin teşhis ve tedavi uygulamaları gerçekleştirilir. Kan tetkikleri, ultrasonografi ve iğne biyopsisi gibi yöntemler de bu süreçlere dahildir. Tüm bunlar göz önüne alındığında kulak burun boğaz hastalıkları baş ve boyun cerrahisinin ilgilendiği problemler, gündelik yaşamı ciddi anlamda zorlaştıran, hayat kalitesini düşüren ve ciddi ileri seviye sıkıntılara yol açabilen türde rahatsızlıklardır. Dolayısıyla yüksek kalite tıbbi ve cerrahi süreçler altında incelenmesi ve tedavi edilmesi gerekmektedir.

Kulak hastalıkları

Ameliyat mikroskobu ile gerçekleştirilen zar tamiri ile işitmenin iyileştirilmesi ameliyatları, kulak enfeksiyonları, işitme kayıpları, denge problemleri, baş dönmesi, çınlama gibi rahatsızlıklar tedavi edilir.

Burun ve Sinüs Hastalıkları

 Estetik burun ameliyatları, fonksiyonel burun ameliyatları, endoskopik sinüs ameliyatları, sinüzitler, burun alerjileri, koku hissiyatında kayıp, burunda kanama, burunda tıkanıklık ve buna bağlı problemler, nazal polipozis ve sinüs hastalıkları gibi hastalıkların tedavisi gerçekleştirilir.

Larenks Hastalıkları

Larenks kanser ameliyatları, ses telleri ve çevresinden biyopsi alınması, ameliyat mikroskopu ile ses teli sorunlarında mikrocerrahi uygulamaları, ses tellerinde yer alan nodüller ve polipler, ses bozuklukları, yutma problemleri gibi rahatsızlıkların tedavisi gerçekleştirilir. Çocuk KBB Hastalıkları Geniz eti ve bademcik ameliyatları, kulak zarlarına ventilasyon tüpü takılması, dil bağı eksizyonu, kronik tonsillitler, adenoid hipertrofi, orta kulak sıvı birikmeleri, alerjik hastalıklar ve doğumsal gerçekleşen baş ve boyun bölgesi anomalilier tedavi edilir.

WhatsApp
Top