BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Güvenlşi Gebe Sahası

Bebeğinizi Medifema Güvenli Gebe Sahası'nda,  güvenle dünyaya getirin.

Dünyamız koronavirüs tehlikesiyle mücadele etmeye devam ederken, insanlık olarak salgın hastalıkların ne kadar tehlikeli olabileceğini bir kere daha anladık. Eğer yeterli önlemler alınmadan hareket edilirse, tek bir noktadan çıkan bir virüsün tüm dünyayı etkisi altına alabileceğini kötü bir şekilde tecrübe ediyoruz. Elbette bu durum kontrol altına alınabilir ve en az insan kaybıyla atlatılabilir ancak toplu bir hassasiyet gösterildiği takdirde bu gerçekleşebilir. Aksi takdirde yaşadığımız koronavirüs tehdidi insanlığı daha çok etkileyecek noktaya gelebilir. 

Yalnızca koronavirüs için de değil, bunun gibi farklı salgın hastalıklarla ya da sağlık sorunlarıyla da ileri dönemde karşılaşabiliriz. Bu durumlarda sağlık kuruluşlarına büyük bir sorumluluk düşmektedir. Yoğun bakım ünitelerine, oksijen cihazlarına olan ihtiyaç gün geçtikçe artış göstermektedir.

Güvenli Gebe Sahası Nasıl Oluşturuldu?

Medifema Hastanesi olarak mevcut hastalığı bulunan ya da doğum yapacak anne adaylarının ihtiyacı olan sağlık hizmetini sağlamak için tüm tedbirleri alıyoruz. Bu sebeple koronavirüs dikkatle incelenmesi ve kontrol altına alınması gereken bir konudur. 

Medifema Hastanesi olarak, ortaya koyduğumuz her hizmette eksiksiz hareket etmeye çalışıyor, yaşam için yeni alanlar oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Doğum yapmaya hazırlanan anne adayları için hazırladığımız güvenli gebe sahasıyla, sizi ve çocuğunuzu en özel önlemlerle koruma altına alıyoruz.

Güvenli Gebe Sahası

Medifema Güvenli Gebe Sahası ile Güvenle Doğum Yapın

Hastanemiz güvenlik önlemleri kapsamında çok sayıda adım attı. Ortaya koymaktan mutluluk ve gurur duyduğumuz bu yeni uygulamayla birlikte, güvenli gebe sahamızı hizmete açıyoruz. Böylece özel önlemler eşliğinde tüm doğum süreci kontrol altına alınabilecek ve sizler içiniz rahat bir şekilde bu süreci atlatacaksınız. 

Medifema Hastanesi Önlemleri İlk Andan İtibaren Kontrolü Sağlar

Hastanemizde uygulanan önlemler arasında, hastaneye giren herkesin ateşini ölçmek ve ön sorgulama yapmak yer almaktadır. Triyaj uygulaması eşliğinde gerçekleşen bu süreçte en ufak şüphe dahi hissedildiğinde, kişi ya da kişiler pandemi polikliniğine gönderilmektedir. Pandemi polikliniğinde yer alan uzman hekimlerce koronavirüs şüphesi taşıyan kişi ya da kişilerin muayenesi ve değerlendirmesi yapılmaktadır. Bu şekilde şüpheli olabilecek bir taşıyıcının hastane içinde dolaşmasının önüne geçilmektedir. 

Güvenli Gebe Sahası

Gebelik Süreci İçin Özel Uygulamalarla Sizi ve Çocuğunuzu Korur

Hastanemiz kadın doğum servisi tamamen bağımsız bir kliniktir. Bağımsız bir klinik olması kadın doğum servisinde çalışan personelin yalnızca bu klinik için çalıştığını anlatmaktadır. Ebeler, hemşireler, sekreterler ve tüm yardımcı personel kadrosu, kadın doğum servisi çerçevesinde hizmet göstermektedir. 

Pandemi süreci özel gereklilikleri beraberinde getirmektedir. Pandemi yönetmeliği kapsamında Medifema Hastanesi çatısı altında gereklilikler en iyi senaryo üzerinden hayata geçirilmektedir. Bunlardan biri de her gebe ve refakatçisinin tek kişilik özel odalarda misafir edilmesidir. Ayrıca hasta güvenliğini sağlamak adına günde 1 ziyaretçi kısıtlaması uygulanmaktadır. Kliniğe girişlerde de tekrar ateş ölçümü ve el hijyeni sağlanmaktadır. 

Medifema Deneyimli Ekibi de Aynı Hassasiyetle Hareket Ederek Sizlere Yardımcı Olur

Hastanemiz çatısı altında çalışan deneyimli personel ekibimiz de yüksek hassasiyet ve titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir. Bulaş kaynağı olmamak adına tüm personelin maske, bone, forma giyme zorunluluğu mevcuttur. 

Hasta değişimi gerçekleşeceği zaman, ilgili odalar tam detaylı oda dezenfeksiyonu sürecini tamamlarlar. Başka hastalarımıza tahsis edilmeden önce özel dezenfeksiyon sürecinden geçerler. Bunun dışında günlük oda temizliği ve yüzey dezenfektan uygulaması standart uygulama olarak devam etmektedir.

WhatsApp
Top