BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma çeşitli nedenlerden dolayı renginde değişme görülen dişleri beyazlatmak ya da kişinin kişisel diş rengini hafifletmek için kullanılan bir yöntemdir. Diş beyazlatma doğal diş minesinin rengini değiştirmek için uygulanan basit ve kesi içermeyen bir diş tedavisidir ve gülümsemenin güzelliğini arttırmak için ideal bir yoldur.

Daha beyaz dişlere sahip olmak çoğu kişi için önemli bir estetik kaygıdır ve diş beyazlatmanın farklı yolları bulunmaktadır. Diş beyazlatma yalnızca doğal diş minesine uygulandığından eski dolguların ya da varsa diş problemlerinin uygulama öncesi değerlendirilmesi ve tedavi edilmesi önemlidir. Diş beyazlatma işlemi kalıcı değildir. Süresi kişinin ne kadar sigara, kahve ya da çay tükettiğine veya türlü alışkanlıklarına göre değişiklik göstermektedir. Birkaç yıl içinde rötuş yapılması gerekebilir.

Diş Rengindeki Değişikliklerin Nedenleri Nelerdir?

Diş rengindeki değişikliklerin ya da kişisel diş renginin çok farklı nedenleri olabilir. Küçük çocuklarda diş gelişimi sırasında fazla flor kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan dental florozis, dış diş katmanının aşınması ya da ilaçlar nedeniyle dişlerde sarı, kahverengi lekeler bu nedenler arasında sayılabilir.

Ofis İçi Diş Beyazlatma

Ofis içi diş beyazlatma, kişinin gülümsemesini aydınlatmak için en güvenli ve en etkili çözümlerden biridir. İşlem dişleri etkili bir şekilde beyazlatmak için eğitimli bir diş hekimi tarafından klinikte gerçekleştirilmektedir. Randevu sırasında diş hekimi diş yüzeyine beyazlatıcı bir jel sürdükten sonra bu jelin aktive olması için bölgeye bir süre boyunca beyaz renkli ışık tutmaktadır. Tüm ofis ziyareti genellikle 90 dakika sürer ve kişi sonuçları randevu sonunda görebilir. 

Ofis içi diş beyazlatma prosedürünü çoğu kişi güvenli ve modern teknolojisi nedeniyle tercih etmektedir, sonuçları yaklaşık 3 yıla kadar sürer. Bu uygulamanın kendisi için uygun olup olmadığından emin olunabilmesi için kişinin işlem öncesi muayene olması gerekmektedir.

Evde Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatma kişiyi sağlıklı gülüşüne masrafsız bir şekilde geri döndürmek için özel plaklar kullanan bir beyazlatma işlemidir. Beyazlatma işlemine başlamadan önce diş hekimi dişleri temizlemekte ve çürük veya diş eti hastalığı gibi mevcut diş problemlerini tedavi etmektedir.

Bu tip diş beyazlatma işlemi genellikle iki ziyaret gerektirir. İlk randevuda özel şeffaf ve plastik bir plak yapılması için kişinin diş kalıbı alınır. İkinci randevuda ise plakların uygun şekilde yerleşip yerleşmediği kontrol edilir ve gerekli düzeltmeler yapılır. Sonrasında diş hekimi kişiden plaklara az miktarda beyazlatma çözeltisi koymasını ve yaklaşık bir ila iki hafta boyunca günde dört saat kadar kullanmasını isteyecektir.

Diş beyazlatma işlemi sırasında diş hassasiyeti görülmesi normaldir ve genellikle işlem bittikten kısa bir süre sonra hafifler. İşlem sonrası kişiye dişleri ve plakları için bakım talimatları verilerek beyaz gülümsemesinin korunması için diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmesi önerilecektir.

Diş Beyazlatma İşleminin Faydaları Nelerdir?

Diş beyazlatma işlemi ile lekeler temizlendiğinde kişi gülümserken veya konuşurken kendini daha iyi hissetmekte ve estetik açıdan tatmin olmaktadır. Bunun yanında donuk ve sarı dişler kişiyi yaşlı gösterebilir. Diş beyazlatma kişiyi gençleştirir ve gülümsemesinin daha genç görünmesini sağlar.

Diş beyazlatma işleminin sonuçları nispeten kalıcıdır. Uygun bakım ve rötuşlarla diş beyazlatma işlemi kişinin gülüşünü 5 yıla kadar parlak tutabilir. Bunların yanında bu uygun fiyatlı kozmetik seçenek hızlı ve kullanışlıdır. Dişleri 10 renk tonuna kadar beyazlatmak sadece 1 ila 2 saat sürer.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenli Midir?

Diş beyazlatma işlemi diş hekimi gözetiminde uygulandığında son derece güvenilir bir prosedürdür. Hatta birçok diş hekimi mevcut en güvenli kozmetik diş prosedürünün beyazlatma olduğunu düşünmektedir. Ancak 13 yaşın altındaki çocuklar ve hamile veya emziren kadınlar için diş beyazlatma önerilmemektedir.

Diş beyazlatma işlemi sırasında bazı kişilerde soğuğa hassasiyet görülebilir. Bu semptom çoğu zaman geçicidir ve tedavinin tamamlanmasından sonra 1 ila 3 gün içinde kaybolmaktadır.

WhatsApp
Top