Vücut Estetiği Uygulamalarında Bilgi, Birikim ve Tecrübe Farkı

04 Mart 2020

Vücut estetiği konusu oldukça hassas süreçler içerdiği için profesyonel bir yaklaşım olmaksızın vücut estetiği uygulamalarının yönetilmesi düşünülemez. Medifema çatısı altında, yapılan tüm teşhis, tedavi ve takip uygulamalarında olduğu gibi vücut estetiği konusunda da özel yaklaşımlar sergilenir. Medifema hastanesi doktorlarından Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir gibi alanında tecrübe sahibi doktorlarla, vücut estetiği alanında da kaliteli hizmet vermeye hazırız. 

Vücut estetiği uygulamaları, diğer estetik süreçlerde de görüldüğü gibi işlevsel, fonksiyonel problemler üzerine gerçekleşebilir. Hastaların sağlıklarıyla ilgili durumlarda riskli problemler yaşanıyorsa, vücut estetiği uygulamalarına başvurulabilir. Elbette vücut estetiği uygulamaları, direkt olarak estetik kaygı üzerine de gerçekleşebilir. Ancak uygulama nedeni her ne olursa olsun, profesyonel yaklaşım kuralları çerçevesinde vücut estetiği süreçlerinin yönetilmesi şarttır. Bunun için de hastanemiz doktorlarından Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir gibi tecrübeli hekimlerle operasyon sürecini yönetmenizi öneriyoruz. 

Vücut Estetiği Uygulamalarında Profesyonel Yaklaşım Neden Önemlidir?

Günümüzde estetik uygulamalarına sıklıkla başvurulmaktadır. Özellikle yeni insan hayatı, başta estetik konular olmak üzere kişileri problemli süreçlere itmektedir. Gerek yaşayış biçimi olsun gerekse de bazı hastalıklar olsun, vücudumuzda istemediğimiz görüntülerin oluşmasına sebebiyet verebilir. İstenmeyen görüntülerin yanı sıra, sağlığımızı tehlike eden durumlar açığa çıkarabilir. İşlev bozuklukları da hayat kalitesini düşürerek motivasyon kaybına yol açabilir. 

Günümüz dünyasında bu problemler çok sık görülmektedir. Dolayısıyla vücut estetiği uygulamalarına da sıkça başvurulmaktadır. Profesyonel yaklaşımla hareket etmeyen tecrübesiz kurumlarda uygulanan işlemler başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu da insan sağlığını tehlikeye soktuğu gibi, yapılan operasyon sonrası arzu edilen sonucun da ortaya çıkmasını engelleyen durumlar oluşturabilir. Vücut estetiği uygulamaları, sanılanın aksine hassas uygulamalardır ve titizlikle klinik ortamlarda yönetilmesi gerekmektedir. Bunun için de hastanemiz Medifema gibi profesyonel ortamlarda ve Medifema Hastanesi doktoru Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir gibi profesyonel yaklaşıma sahip tecrübeli hekimlerle vücut estetiği süreçlerinin yürütülmesi gerekir. 

Vücut Estetiği Uygulamalarında Bilgi, Birikim ve Tecrübe Nasıl Fark Yaratır?

Vücut estetiği uygulamaları özellikle gövde bölgemiz olmak üzere, kalça, kol, karın ve bacak bölgesinde çok sayıda işlemi içermektedir. Vücudumuzdaki çok sayıda noktaya uygulanan bu operasyonlar sayesinde hastalar hayal ettikleri görünüme ve sağlıklı bir bedene kavuşabilirler. Bu uygulamalar vücudun farklı noktalarını içermesiyle, sayısız farklı prosedür üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu da estetik doktorlarının birbirinden farklı yöntemler konusunda uzmanlaşmış olması gerektiğini gözler önüne sermektedir. 

Farklı prosedürleri başarıyla uygulayabilmenin önemi aslında kişisel özelliklerden geçemktedir. Medifema çatısı altında her hasta özel olarak değerlendirilir. Her hasta biriciktir. Kişisel özellikleriniz ve yaşadığınız problemler detaylı bir şekilde analiz edilir ve yapılması gereken işlemin detayları çok sayıda veri ışığında size özel olarak hazırlanır. Bu da alanında uzman bir ekip ve Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir gibi profesyonel doktorların iş birliği ile sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilir. Probleminizin net olarak teşhis edilmesinin ardından, ihtiyacınıza uygun operasyonların belirlenmesi ve bunu takip eden tedavi sürecinin net bir şekilde planlanması gerçekleştirilir. 

Vücut Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Medifema çatısı altında bacak germe, gebelik sonrası estetik, karın germe, liposuction, popo estetiği ve kol germe işlemleri hayata geçirilmektedir. Uzman ekiplerimiz ve Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir de olmak üzere profesyonel doktor kadromuzla kaliteli hizmete daima hazırız. Sizler de baştan sona titizlikle hazırlanmış bir estetik süreci arzuluyorsanız Medifema hastanesi doktorlarından Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir’den randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.