Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

10 Aralık 2019

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği sırt ve bel bölgesine kombine liposuction ile yapılan estetik işlemlerdir. Brazilian Butt Lift (BBL), Brezilya Poposu Estetiği olarak da bilinen bu operasyon, daha dolgun, dik kalçalara ve doğru bir vücut profiline sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Popo estetiğinde kalçaya şekil vermek için kişinin kendi yağı kullanılır bu sebepten dolayı da sonuç son derece doğal olur. Eğer hastanın vücudunda yeterli yağ yoksa dolgu maddeleri kullanılır. Popo estetiği nedir? Popo estetiği tedavi yöntemleri ve daha fazlası için yazımıza bakabilirsiniz.

Yağ hücrelerinin içindeki yenilenme kapasitesinden yararlanarak poponun kaybettiği hacmini tekrar kazanması için yapılan işleme Yağ Enjeksiyonuyla Popo Estetiği denir. Bu işlemde cerrahi kesi yapılmadığı için popoda herhangi bir iz kalmaz.

Kalça estetiği üçe ayrılır:

  • Kalça popo estetiği, dolgunlaştırma ve biçimlendirme
  • Kalça popo küçültme
  • Kalça popo dikleştirme

Yağ Enjeksiyonuyla Popo Estetiği Nedir?

Vücuttan alınan yağ dokusu laboratuar ortamında özel işlemlerden geçirilerek yağlardan kök hücre bakımından zengin bir sıvı elde edilir. Yağ- kök hücre birleşkesiyle kalça bölgesine enjekte edilir. Yağ alımı liposuction ile gerçekleştirilir. Yağın kök hücreden zengin hale getirilmesinde ise santrifüjleme kullanılır. Son adımda, yağ enjeksiyonunun kalçalara geri- tekrar verilmesidir. Kalçalarınızın üst tarafını dolduracak şekilde tasarlanmıştır, böylece popo kaldırılmış ve çıkık durur. Lokal veya genel anestezi şeklinde yapılır. Kalça estetiği için yapılan ameliyatlar işlemin durumuna göre iki dört saat arası sürer. 

İlk İyileşme

Operasyonun ardında yağ alınan bölgelerde morarma ve şişlik olabilir. Basit ağrı kesiciler ile ağrı kontrol altına alınabilir. Her hastanın iyileşme süreci farklıdır, genellikle iki gün içinde ayağa kalkılır.

Cerrah, ameliyattan sonra liposuction uygulanan bölgeleri tedavi etmek için hastanın özel bir kompresyon giysisi giymesini ister. Hastanın, yağın alındığı bölgenin düzgün bir şekilde iyileştiğinden emin olması için bu giysiyi sekiz hafta boyunca giymesi önerilir. Bu yöntem rahatsızlığı azaltmak, şişmeyi minimum miktarda tutmak, ve cildin toplanmasına yardımcı olmak için de kullanılır. Kompresyon giysisinin arka kısmı genelde kesilir, böylece giysi yağ greftinin kalıcı olması konusuna bir engel teşkil etmez. 3 haftalık bir süreden sonra hastalar koşma dışında hafif sporlar yapabilir. Altı hafta geçtikten sonra her türlü aktivite yapılabilir.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mı?

Yaklaşık 1 - 1 buçuk yıl sonra yağ dokusunun bir kısmının kaybedilebilme ihtimali yağ enjeksiyonunun kalıcılığı konusundaki en büyük sorundur. Kök hücre uygulaması ile yağ enjeksiyonu kalıcılığı sağlanır. Yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı modern teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcılığının artırılması sağlanmıştır.