Pembe Estetik Gülüşünüzü Eşsiz Kılacak

24 Aralık 2021

Pembe Estetik Gülüşünüzü Eşsiz Kılacak

Güzel ve estetik bir gülüş için ilk akla gelen dişlerin göz alıcı beyazlığıdır. Ağız yapısının diş şeklinin ve beyazlığının göz önüne alındığı estetiğe yönelik değerlendirmelerde diş etleri genelde arka plana alınmaktadır. Oysa diş görünümüne ve özellikle gülümseme esnasında ortaya çıkan kadrajda diş etlerinin görünümü de oldukça dikkat çekicidir. Bu durumun önemi ancak diş etlerinde meydana gelen bir apse durumunda ortaya çıkmaktadır. Çünkü apsenin oluşturduğu estetik dışı görünüm ve acı aslında hep göz ardı edilen diş etlerinin hem estetik açıdan hem de fiziksel tahribatlar durumunda ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır.

Pembe estetik uygulaması morarmış, sık sık kanayan ve hasta diş etlerinin hem tedavisinin bir an önce tamamlanması için uygulanan hem de diş etlerinin estetik açıdan iyi görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Pembe estetik temelde normalden daha uzun görünen diş etlerinin toparlanması ve daha kısa, çekilmiş gibi görünen diş etlerinin daha orantılı görünmesi için yapılan işlemleri adlandırmak için kullanılır. Milimetrik hesaplar yapılarak diş etlerinin görünümü, rengi ve kalınlığı üzerinde en estetik görüntüyü sağlamak için çeşitli düzenlemeler yapılır. Bu düzenlemelerin tümü pembe estetiğin tanımını oluşturmaktadır. Yapılacak tüm düzenlemeler öncesi ise ilk kural diş eti hastalıklarının tamamen tedavi edilmiş olması gerektiğidir. Çünkü pembe estetik uygulamaları sadece sağlıklı diş etleri üzerinde uygulanabilmektedir. Sağlıklı ve estetik görünen diş etleri için pembe estetik uygulamaları gülümsemenizi eşsiz kılacaktır.  

Pembe Estetik ile Hastalık Kaynaklı Deformasyonlar Giderilecek mi?

Diş etlerinin normalden fazla görüldüğü kısacası büyümelerin olduğu diş eti yapılarında öncelikle kişinin herhangi bir diş eti hastalığı olup olmadığı kontrol edilecektir. Çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle kişinin diş etlerinde estetik dışı görünüm var ise bu görünümün giderilmesi için öncelikle buna neden olan hastalıklar ivedilikle tedavi edilmelidir. Diş eti hastalıkları tedavi edilmediği takdirde estetik dışı görünüm haricinde ciddi sorunlara yol açmaktadır. Özellikle diş kaybı, diş eti hastalıklarının ortaya koyduğu en önemli ve telafisi zor olan sonuçtur. 

Pembe estetik ile gülümsemesini estetiğe kavuşturmak isteyen kişinin önce ağız yapısı ve diş etleri kontrol edilerek burada varsa eğer mevcut sorunlar giderilir. Ardından iyileşme sürecinde takip edilen hastanın herhangi bir sorunu kalmadığı takdirde diş etlerinde en orantılı ve doğal görünüm elde edilmesi için pembe estetik kapsamındaki işlemleri başar. Yapılan uygulamalarda lokal anestezi uygulanmaktadır. 

Estetik Gülüş için Hem Dişler Hem Diş Etleri Güzel Görünmeli

Pembe estetik uygulamasının istenen başarıda olması için dişler de büyük önem taşımaktadır, özellikle ön dişlerin üzerindeki diş eti kısmında ciddi milimetrik hesaplamalar yapılmaktadır. Sonuçta ne kadar düzgün diş etleriniz olursa olsun sararmış dişler yine estetik bir gülümsemeyi solduran önemli bir faktördür. Bu yüzden pembe estetik uygulamasını tercih eden bir kişinin günlük ağız bakım uygulamalarına da ekstra hassasiyet göstermesi gerekmektedir. 120 saniye kuralı ile günde 2 kez dişleri fırçalamanın yanı sıra diş aralıklarında bakteri çoğalmasını sağlayacak artıkların kalmasını engellemek için de diş ipi kullanımı tercih edilebilir. Yapılacak düzenli ağız bakımı ile dişlerin yanı sıra diş etleri de sağlıklı kalacaktır. Sağlıklı ve güzel görünen dişler ve diş etleri ise pembe estetiğin ortaya çıkardığı mükemmel oran ile birleştiğinde şık ve doğal bir gülümseme çevrenize ışık saçmanıza yardımcı olacak.