BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Saç Ekimi

Saç ekimi işlemi kalıcı saç kaybına uğramış kişilerde uygulanan tıbbi bir uygulamadır. Saçlarını kaybetmiş kişilerin yeniden saçlarına kavuşmasını sağlayan, doğal olmasıyla beraber kalıcılık özelliğini de beraberinde getiren bu uygulama, kişinin kendi sağlıklı saçlarını kullanarak gerçekleştirilir. Saç ekiminin gerçekleşmesi için kullanılacak saçların yapısal özellik bakımından dökülme yapmayan bir bölgeden seçilmesi gerekmektedir. Bu noktada saç ekimindeki amaç modern tıp yöntemlerini kullanarak kişilerin arzuladığı estetik görüntünün kazandırılmasıdır.

Saç Ekimi İşlemi Öncesi

Saç ekimi işleminin doğru kurumlarda profesyonel uzmanlar tarafından yapılması oldukça önemlidir. Hastanemiz steril saç ekimi ünitesi gibi sağlığınız için güvenli ortamlarda saç ekimi yaptırmalı ve saç ekimine mevcut saçlarınızı kesmeden gelmelisiniz.

Saç ekimi yapılacak gün rahat, kolay çıkarılabilir ve kıyafetinizi çıkarırken başınızdan geçirmenize gerek olmayan gömlek gibi giysiler tercih etmelisiniz. Alkol ve yüksek kafein içeren ürünlerin bırakılması ve karnın tok olması gerekmektedir. Lokal anestezi sürecini baltalayacak tüketimlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca geçmiş hastalık hikayelerinizi, varsa kullandığınız ilaçları ve güncel rahatsızlıklarınızı saç ekimi işlemi yaptıracağınız profesyonellere açık bir şekilde aktarmalısınız. Böylece saç ekimi işlemi için en sağlıklı ortam hazırlanabilir ve olası tüm komplikasyonlara karşı hazırlıklar önden yapılmış olur.

Saç Ekimi İşlemi Ne İçerir?

Saç ekimi işlemi genellikle ense bölgesinde bulunan saçların köklerinden itibaren tıbbi yöntemlerle alınarak saç ekimi ihtiyacı olan bölgelere yine modern tıp neticesinde gelişmiş yöntemlerle ekilmesiyle gerçekleşir. Saç ekimi işlemi lokal anestezi altında yapılmaktadır. Günümüz modern tıbbında saç ekimi işlemi yapılırken kesiler ve dikişler kullanılmamakta ve saç ekimi işlemi sanıldığı kadar zor olmayan yollardan gerçekleştirilmektedir.

Yine de saç ekimi işleminin profesyoneller tarafından uygulanması ve hastane ortamında yapılması önerilmektedir. Çünkü saç ekimi işlemi el işçiliği içeren süreçler içermektedir. Aynı zamanda saç ekimi işlemi esnasında dökülmeyen bölgelerden alınan köklü saçların ekim esnasında kişinin doğal saç görünümüne uygun şekilde, uygun yönde dikilmesi orijinal görüntüye en yakın, en estetik görünümün elde edilmesi konusunda oldukça önemlidir. Saç ekimi işlemi, ekilecek bölgeye ve kişinin bireysel özelliklerine göre 6-8 saat arası sürebilmektedir.

Saç Ekim İşlemi Sonrası

Saç ekimi işlemi sonrası hastanede yatış gerekli olmamakla birlikte, aynı gün taburcu olunabilir ve bir sonraki günden itibaren günlük hayata geri dönülebilir. Saç ekimi sonrası günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz ancak bazı konulara dikkat ederek bu sürece başlamanız gerekmektedir. Özellikle ilk iki gün boyunca saç ekimi uygulaması yapılan bölge korunmalı ve olası tüm temaslardan kaçınılmalıdır. İki günün ardından da 15 güne kadar olan süreçte ilgili bölgenin tüm dış faktörlere karşı korunması gerekir.

Saç ekimi işlemi sonrası uygulama bölgesinin güneşle temastan korunması önemlidir. 1.5 ay boyunca deniz, havuz gibi yüzme aktiviteleri ve terlemenize sebebiyet verecek spor aktivitelerinden uzak kalmalısınız. Aynı zamanda saç ekimi işleminin ardından saç köklerini besleyecek vitamin ve minerallere bolca ihtiyacınız olacağından dolayı düzgün beslenmeli ve takviye gıdalar almalısınız, elbette sigara gibi bu süreci etkileyebilecek kötü alışkanlıkların bırakılması da önerilmektedir.

Saç Ekimi İşlemi için Uygun Adaylar Kimlerdir?

25 yaş üzerinde olan ve estetik görüntüsünden rahatsız olan her birey, saç ekimi işlemi yaptırabilir. Elbette saç ekimine engel rahatsızlıklara sahip olunmaması gerekmektedir ve bu sebeple kişi uzman tarafından incelenmelidir. Bu hastalıklar çeşitli deri hastalıkları olabileceği gibi metabolik birtakım hastalıklar da olabilir.

Saç Ekimi İşlemi Sonrası Sonuçlar

Saç ekimi işlemi sonrası sonuçların ne zaman alınacağı en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Saç ekimi süresi sonunda 3 aylık süre zarfında gözle görülür bir saç artışı başlamakla beraber, genellikle en fazla 1 yıla kadar uzayan bir saç çıkma süreci öngörülmektedir.

Saç ekimi işlemi alternatif çok sayıda yönteme göre genellikle kalıcı yanıtlar veren ve maliyet olarak uzun yıllar sizi zorlayacak türlü faaliyete nazaran hesaplı sayılan bir uygulamadır.

WhatsApp
Top