Bize Ulaşın 0 (232) 854 1 854

Ayrancılar (Havaalanına 10 km) / İzmir İletişim

  • tr
Eyl 2

Mükemmel Cildin Formülü Mezoterapi

Mükemmel Cildin Formülü Mezoterapi

Özel Medifema Hastanesi Dermatoloji Doktoru Uz.Dr. Tuncer Saçar, cilt güzelliğinin sağlanması ve yaşlı görünümün ortadan kaldırılması emeliyle medikal estetik sektöründe uygulanan mezoterapinin sanki bir güzellik kokteyli olduğunu kaydetti.

Saçar, mezoterapinin ciltte kozmetik mesele oluşan bölgelere küçük iğneler yardımıyla çeşitli vitaminlerin, minerallerin ve hyaluronik asitin enjekte edilmesi metodu olduğunu belirterek, “Yıllardır güvenle uygulanan mezoterapi sayesinde cilt güzelliğine büyük katkı sağlanıyor” diye konuştu.

Mezoterapi ilaçlarının yalnızca uygulandığı alana, başka bir deyişle cilt altına tesir ettiği için ve sistemik dolaşıma geçmediği için rastgele bir yan etkiye kapı aralamadığını bildiren Saçar, şunları kaydetti:

“Kilo alıp verme, kalitesiz beslenme, güneş savunucu krem kullanmadan güneşin hırpalayıcı tesirine maruz kalma, stresli hayat şartları, cildin makyaj gibi kimyevilere maruz kalması, sigara içme gibi bir hayli etken hasebiyle cildimizin yaşlanma süreci hızlanmaktadır. Ciltte müesseseye, kaz ayaklarında, dudak üstünde alında ince kırışıklıkların gelişimi, elastikiyet kaybı ve donuk görünüm ortaya çıkmaktadır. Tüm bu meselelere gençlik aşısı mezoterapisi ile başarıyla çözüm üretebilmekteyiz.”

“GENÇLİK AŞISI HYALÜRONİK ASİT İÇEREN BİR GÜZELLİK KOKTEYLİDİR”

“Gençlik aşısı hyalüronik asit içeren bir güzellik kokteylidir” diyen Uz.Dr. Tuncer Saçar, hyalüronik asidin ciltteki kollajen imalatını harekete geçirerek yaşlanmaya başlamış hücrelerin yenilenmesini sağladığını dile getirdi.

Uygulamanın cildin kaybolmuş nemini tekrar geri getirerek daha parlak, daha sıkı bir cilt görünümü sağladığına değinen Saçar, “Hyalüronik asit ayrı olarak ince kırışıklıkların azalmasında da son derece tesirlidir. Gençlik aşısı mezoterapisinin belirli aralıklarla en az 3 seans uygulanması gerekir. Yazın yoğun güneş tesiriyle gelişen yıpranmayı önlemesi, kışın da hava kirliliği ve soğuk hasebiyle azalan nemin geri kazanılmasında tesirli olması dolayısıyla gençlik aşısını her mevsimde uygulayabilmekteyiz” dedi.

Gençlik aşısının cilt altına küçük iğneler yardımıyla verilebileceği gibi, daha konforlu ve acısız bir yol olan dermapenle de kolayca tüm problemli cilt alanına uygulanabileceğini kaydeden Saçar, işlemden sonra hafif bir kızarıklık dışında başka bir yan etki gözlenmediğini dile getirdi.

“UYGULANAN GENÇLİK AŞISI UYGULAMASIYLA 30’LU YAŞLARDA GÖRÜLMEYE BAŞLAYAN YAŞLANMA BELİRTİLERİNİN ORTAYA ÇIKMASINI ÖNLEMEK OLASIDIR”

Uz.Dr. Tuncer Saçar, uygulama yapılan kişinin işlemden sonra günlük yaşantısına hemen dönebilmesinin büyük avantaj olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“20-30’lu yaşlarda cildimizde var olan hyalüronik asit maddesinin azalmaya başlaması ile ne yazık ki ince kırışıklıklar gelişmeye başlar. Bu yaş dönemlerinde uygulanan gençlik aşısı uygulaması ile 30’lu yaşlarda görülmeye başlayan yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını önlemek olasıdır ve biz bunu savunucu cilt bakımı olarak nitelendiriyoruz. İleri yaşlarda bilhassa menopoz sürecinden sonra cildin neminin kaybedilmesi ile yoğun elastiyet kaybı yaşanmaktadır. Bu yaş grubunda parlak, ışıltılı bir cilt görünümü, boyunda, dekoltede, el üzerinde, kaz ayakları, dudak üstü ve diğer yüz bölgesindeki ince kırışıklıklar için tabiiliği bozmadan gençleşmeyi sağlamak için gençlik aşısı ehemmiyetli bir seçenek olmaktadır.”

Uygulama öncesinde uzman bir dermatolog tarafından kontrolün tercih edilmesinin gereğine işaret eden Saçar, “Medikal estetik uygulamalarını kesinlikle uzman bir doktor gözetiminde ve ihtiyaç duyulan sıhhi şartların sağlandığı bir muayenehanede yaptırmak son derece ehemmiyetli” dedi.

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
  1. 16 Ağustos 2016
    Sac dökülmesini nasıl önleyebilirim Cevapla

Yorum Yaz