• Ayrancılar Mah. Kocatepe Cad. No.1 Torbalı – İzmir
  • 0 (232) 854 1 854
E-Randevu

Dakikada 60-100 arasında kasılan ve vücudumuzdaki diğer organların görevlerini yerine getirmesi amacı ile düzenli olarak kan pompalayan kalbin sağlıklı şekilde çalışmasını sağlamak, kalp ve damar hastalıklarının tanısını koymak ve mevcut kalp/damar hastalıklarının tedavisini gerçekleştirmek amacı ile hizmet veren bölüme kardiyoloji adı verilmektedir. Günümüzde teknolojinin ilerlemiş olması nedeni ile kardiyoloji kliniğinde anne karnındaki bebeğin kalbinden ileri yaştaki insanların kalbine kadar tüm yaşlardaki insanların kalp sorunlarının adı konmakta ve çözümler üretilebilmektedir.

Kardiyoloji kliniğinde kalp ve damar hastalıkları için muayene, koruyucu hekimlik hizmetlerinin yanı sıra kalp ve damar hastalıklarının teşhisi, teşhis edilen hastalıkların tedavi hizmetleri hastalarımıza sunulmaktadır. Kliniğin amacı hastalık öncesi risklerin belirlenmesi, belirlenen risklerin ve tanısı konulan hastalıkların en iyi şekilde tedavi edilerek, hastaların günlük yaşantılarına en kısa sürede ve en sağlıklı şekilde geri dönmelerinin sağlanmasıdır. Bu amaç doğrultusunda kardiyolojik incelemeler ve değerlendirmeler yapılmakta, olası riskler ve hastalıklar en doğru şekilde belirlenmeye çalışılmaktadır.

Kardiyolojik inceleme ve değerlendirmeler arasında en sık yapılan tetkiklerimiz

  • EKG
  • Efor testi
  • Ekokardiyografi (transtorasik ve transözofageal)
  • Ritm ve tansiyon holter
  • Monitörizasyon ve tilt table testi

bulunmaktadır. Kardiyoloji kliniğinde ek olarak girişimsel kardiyoloji olarak koroner anjiyografi, koroner ve periferik anjiyoplasti, konjenital kalp hastalıklarından atriyal ve ventriküler septal defekt gibi bazılarının kapalı olarak operasyonsuz kapatılması, bazı kalp kapak problemlerinin operasyonsuz tedavileri ve kalp pillerinin takılması da sıklıkla uygulanmaktadır.

Kardiyoloji kliniğinin temel hizmet amacı hızla gelişen dünyamızda ister istemez ortaya çıkan ve hayatımızın önemli bir parçası haline gelen stres, sağlıksız beslenme, hareketsizlik ve artan tütün kullanımı nedeni ile artan kalp ve damar hastalıkları için risk faktörlerinin giderilmeye çalışılması, hastalıkların erken teşhis edilmesi ve en iyi şekilde tedavi edilmeye çalışılmasıdır.

Uz. Dr. Işık Erdoğan

Adı Soyadı: Işık ERDOĞAN Doğum tarihi / Doğum Yeri : 01.02.1965 / İzmir Ünvanı: Uzman Doktor (İç Hastalıkları ve Kardiyoloji) Bölümü: Kardiyoloji Öğrenim Durumu: Derece Bölüm Kurum Yıl Lisans Tıp Fakültesi Ege Üniversitesi 1983-1989 Tıpta Uzmanlık -1 İç Hastalıkları Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1990-1995 Tıpta Uzmanlık-2 Kardiyoloji İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü 1998-2001   Tıp Fakültesi Eğitimi sürecinde […]

Uz. Dr. Ömer Şenarslan

Branşı: Kardiyoloji İletişim Mail: dromersen@yahoo.com Doğum Tarihi: 17/07/1979 Unvanı: Uzm. Dr. Öğrenim Durumu: Doktora Eğitim Lisans Tıp Fakültesi Dokuz Eylül Üniversitesi 1997-2003 Yüksek Lisans Tıp Fakültesi Dokuz Eylül Üniversitesi 1997-2003 Tıpta Uzmanlık Kardiyoloji A.D Dokuz Eylül Üniversitesi 2004-2009 Mecburi Hizmet Kardiyoloji Uzmanı Hakkâri Devlet Hastanesi 2011-2012 Yozgat Devlet Hastanesi 2010-2010 Askerlik Durumu: Kardiyoloji Uzmanı Ağrı Asker Hastanesi 2010-2011 Çalıştığı Kurumlar Kardiyoloji […]