• Ayrancılar Mah. Kocatepe Cad. No.1 Torbalı – İzmir
 • 0 (232) 854 1 854
E-Randevu

GENEL CERRAHİ
Hastanemiz; her bölümde olduğu gibi Genel Cerrahi Bölümünde de uzman hekimleri ile beraber kanser ile kanser dışı hastalıkların teşhis ve tedavisi için gelişmiş teknoloji ile hizmet sunmaktadır.

Tıp biliminin hem en önemli hem de en geniş kapsamlı dallarından biri olan genel cerrahi; alanına girmekte olan hastalıklar ile tedavi yöntemleri ile hastaların ilk başvuru bölümlerinden biri olmaktadır. Hastalarımız Genel Cerrahi Bölümüne başvurmalarının ardından gerekli analiz ve araştırmaların ardından tanının konmasına müteakip ya ilgili birime yönlendirilmekte ya da diğer birimler ile koordineli olarak tedavisi devam etmektedir.
İyi huylu tiroit hastalıkları ve kanserlerini kapsayan endokrin cerrahisi, memede görülen iyi huylu tümörler ile meme kanserleri cerrahisi; karaciğer, safra yolları, safra kesesi ve pankreas hepato-pankreato-biliyer sistem cerrahisi; yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak ve makat bölgesi kanserleri, safra kesesinde görülen taşlar ile fıtıklar, anorektal hastalıklarının cerrahisi ve kilo kontrolü gerektiren obezite cerrahisi, hastanemiz bünyesinde Genel Cerrahi Bölümünde sunulan hizmetlerimizdir.

Hastanemizde yapılan cerrahi ve tedaviler:

MEME CERRAHİSİ
Memede karşılaşılan iyi huylu tümörler ile kanserlerin tedavi edilmesi; tıp alanında en gelişmiş merkezlerinde uygulanan yöntemler ile aynı cerrahi teknikler, kişinin durumuna özel olarak gerçekleştirilen ameliyatlar, hastanın rahatını hedeflemekte olan metotlar ve multidisipliner anlayış ile gerçekleştirilmektedir. Meme kanserleri sadece tümör görülen bölgenin temizlenmesi ve memenin bütünlüğünün korunması tedavinin esasını oluşturmaktadır. Bununla birlikte memede pek çok noktada gelişmiş olan tümörlerde mastektomi olarak adlandırılan ve memenin tümünün alınması anlamına gelen durumlar aynı seans içerisinde gerçekleştirilen plastik ve rekonstrüktif cerrahiler ile meme estetiğinin yeniden sağlanmasını ve hastanın organ kaybı riskinin ortadan kaldırılmasını temin etmektedir.

ENDOKRİN CERRAHİSİ
Vücutta iç salgı ile sorumlu olan bezlerin cerrahi müdahale gerektiren hastalıklarında uygulanmakta olan cerrahi tedavilerden birisidir. Tiroit bezinde görülen, tespit edilen iyi ya da kötü huylu rahatsızlıkları, nodüler guatr, zehirli guatr, tiroit kanseri, paratiroit bezi hastalıkları, böbreküstü bezi hastalıkları ile tümörleri, pankreasın iyi huylu rahatsızlıkları ile tümörlerin cerrahi tedavisi, endokrin cerrahisi alanı içerisinde gerçekleştirilmektedir. Hastanemiz, tiroit ve paratiroit cerrahisinde hastalarımızın rahatını olumsuz olarak etkileyecek olan kanamalar ile ses kayıplarını önlemek amacı ile gerçekleştirilmekte olan özel uygulamalar da bulunmaktadır. Ameliyat esnasında kullanılmakta olan ve enerji cihazları adı ile anılan cihazlar ile damarların gerekli olan yerden kapatılması temin edilerek kanama riski de minimum düzeye çekilmektedir. Cerrahi esnasında hastanın konuşmasını sağlayan ses tellerine ulaşan sinirlerin koruyucu sinir monitörizasyonu da kullanılmakta olup operasyon esnasında sinirlerin işlevi kontrol edilebilmektedir.
Tüm birimlerimizde hizmetlerimiz, uzman hekimlerimiz ve tıp alanında ki son teknolojiye sahip olan cihazlarımız ile sağlanmaktadır.

 • Hiatal Herni (Mide Fıtığı) ve Reflü Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Mide hastalıkları ve cerrahisiÜlser, tümör ve kanserler Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Kolon (kalın barsak) hastalıkları ve cerrahi tümörler, divertiküller, polipler ve kanserler Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Rektum kanseri cerrahi tedavisi Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Anorektal bölge hastalıkları
 • Hemoroid(basur) cerrahisi, Anal Fissür(çatlak) cerrahisi, Lazer tekniği ile, Longo tekniği ile, Lastik bant ile, Liqasure yöntemi ve Cerrahi eksiyon ile yapılmaktadır.
 • Pilonidal sinüs (kıl dönmesi), Lazer ile Fenol tedavisi il,e Mikro sinüzektomi ile, Limberg flap ile, Primer kapa ile ve Sekonder iyileşme yöntemi ile yapılmaktadır.
 • Tiroid Hastalıkları ve Cerrahisi(guatr,nodül,Tiroid kanseri)
 • Meme hastalıkları ve cerrahisi
 • Meme kanseri ve onkoplastik meme cerrahisi
 • İyi huylu meme hastalıkları cerrahisi
 • Hepatopankreatobilier sistem cerrahisi
 • Karaciğer hastalıkları (kistler, tümörler,kanser), safra kesesi ve yolları hastalıkları (taş,kist,kanser), pankreas hastalıkları(kist,tümör,kanser) Laparoskopik(kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Sürreal (Adrenal) baz hastalıkları ve cerrahisi Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Paratinoid hastalıklar ve cerrahisi (Hiperplazi,Adenom,Kanser)
 • Diyabet ve Metabolik Cerrahi Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Obezite Cerrahisi Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.
 • Herniler (Fıtıklar) (Kasık Fıtığı, ameliyat sonrası oluşan fıtıklar (imozyonel herni) göbek fıtığı) Laparoskopik (kapalı) yöntem ameliyatla tedavi edilmektedir.

 

Hastanemizde Frozen ile ameliyat anında patoloji çalışılma imkanı mevcuttur.

» Laparoskopik Ameliyatlar,

» Meme hastalıkları,

» Tiroid,

» Mide Kalın Bağırsak Hastalıkları,

» Kıl Dönmesi Hastalıkları,

» Pankreas ve Safra Kesesi Hastalıkları,

» Hemoroid,

» Endokrin Sistem Ameliyatları,

» Onkolojik Ameliyatlar,

» Akut Apandisit,

» Göbek. Kasık Kapalı Cerrahi Fıtık Ameliyatları,

» Kalın Bağırsak Mide Tümörü Cerrahisi,

» Makat Sarkmaları,

» Meme Koruyucu Cerrahisi

Op. Dr. Hidayet Çatal

Eğitim : Doğum Tarihi ve Yeri: 01.01.1963 / Yalvaç Lise: İzmir Atatürk Lisesi Fakülte: 9 Eylül Üniversitesi / Tıp Fakültesi İhtisas: SSK Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastahanesi / Genel Cerrahi Yabancı Dil: İngilizce Görev Yerleri : 1992-2010 SSK Tepecik Egitim ve Araştırma Hastanesi, İZMİR 2010-2016 Özel Tınaztepe Hastanesi , İZMİR 2016-2017 Özel Ege Sehir Hastanesi 2017- Özel Medifema Hastanesi Üye […]