• Ayrancılar Mah. Kocatepe Cad. No.1 Torbalı – İzmir
  • 0 (232) 854 1 854
E-Randevu

Hastanemizin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde alanında tecrübeli kendi içinde ritmi uyumlu uzman hekimlerimiz çalışmaktadır. Hastanemiz çocukların teşhis ve tedavilerine yönelik son teknolojiyi bünyesinde barındırmaktadır. Çocuklarımızın poliklinikte muayene olduğu alanlar şehrimizdeki hastaneler içinde en geniş yüz ölçümüne sahiptir, aileleri ile birlikte sıkılmadan muayenelerini bitirebilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Ebeveynlerimizin çocuklarının muayenesi hakkında “ilk defa bir muayenede ağlamadı.” şeklindeki tepkilerini sıklıkta duymaktayız.
Hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi, Çocuk Servisi ve Poliklinikler olarak ayrılmaktadır. Hastalarımızın gerek ayaktan gerekse yatarak takiplerini gerçekleştirebilmekteyiz.

Vaktinde doğan bebeklerimiz ilk olarak doğduğu gün annelerinin yanında hastanede muayene edilmektedir. Sonrasında doğumdan sonra 4. gün muayenesi olmakta, burada genel muayene, sarılık ve kan grubu testi ile işitme testi yapılmaktadır. Anne sütü alımı teşvik edilmektedir. 14-15 günlükken yeniden kontrol olmakta, kilo alımı, göbek bağının durumu kontrol edilmekte, uzamış sarılık varlığı tespit edilmektedir. Sonra 30.günde yeniden kontrol olmakta, aynı gün kalça ultrasonografisi istenerek doğuştan kalça çıkığı varlığı kontrol edilmektedir. Her şey yolundaysa ilk 6 ay ayda bir; sonraki 6 ayda 2 ayda bir muayeneye bebeklerimiz davet edilmektedir. Aşılarının takibi devlet programı ve özel aşılar şeklinde yapılmaktadır. Ek gıdalara başlamak için doğru zaman tespit edilip, beslenme menüleri konuşulmaktadır. İştah ve uyku problemi olan çocuklar için ailelerle koordineli olarak ortak çözümler bulunmaya çalışılmaktadır.

Erken doğan ya da vaktinde doğup da problemi olan bebekler için tam teşekküllü 15 küvöz içeren 3. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Servisimiz deneyimli ekibiyle hazır bulunmaktadır. Solunum cihazına bağlanması gereken, özel beslenme problemi olan bebekler, düşük kilolu bebekler, enfeksiyonu olan bebekler ve bunun gibi nice problemler tedavi edilmektedir. Mortalite(ölüm riski) ve morbidite(kalıcı hastalık riski) oranlarımız Dünya Sağlık Örgütü’nün sınırladığı oranlar arasındadır.

Çocuk Servisimizde; poliklinikten ya da Acil Servis’ten yatışına karar verilen, yenidoğan sarılıkları (kan değişim sınırında olmayan- olanlar Yoğun Bakım’da izlenmektedir) , bronşiolitler, bronkopnömoniler, ishal vakaları, düşmeyen ateşli hastalıklar izlenmektedir.

Polikliniğimizde her türlü çocuk hastalıklarının teşhis ve tedavisi konulabilmekte, izlemi gerçekleştirilebilmektedir.
Çocuklarda kabızlık tedavisi yapılmaktadır. Allerjik hastalıkların tanı (allerji testi) ve tedavisi yapılabilmektedir. Bronşit, pnömoni, akut bronşiolit gibi akciğer hastalıklarının tedavisi gerçekleştirilebilmektedir. Astımlı çocukların takibi yapılmaktadır. İnek sütü protein allerjili bebeklerin izlem ve özel beslenme programı gerçekleştirebilmektedir. Otit, tonsillit, farenjit ve sinüzit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının teşhis ve tedavisi gerçekleştirilmektedir. Geniz eti büyük olan ve mevsimsel alerjik rinitli çocukların izlemi yapılmaktadır. Obez çocukların erken teşhis ve izlemi gerçekleştirilmektedir. Diyet programı uygulanmaktadır. İdrar kaçırması olan, tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu olan çocuklar izlenmekte, böbrek kaçağı olan çocuklar için Voiding sistoüreterografi tetkiki çekilebilmektedir. Kansızlık sorunu tespit edilip, nedene yönelik tedavi seçilmektedir. Prematüre doğan bebeklerin taburculuk sonrası takibi başarıyla yapılmaktadır. İnfluenza hastalığının teşhis ve tedavisi gerçekleştirilmektedir. Çocukluk çağı ishallerinin teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Fonksiyonel karın ağrısı, gastrit ya da mide reflüsü olan çocukların izlemi sürdürülmektedir. Havale geçiren/epilepsili çocuklar izlenmekte, gerekirse beyin MR (manyetik rezonans) ve EEG (elektroensefalomyelogram) tetkikleri gerçekleştirilebilmektedir. Zeka geriliği olan veya spastik serebral palsili çocuklar izlenmektedir. Ev kazalarına yönelik önlemler konuşulmaktadır. Büyüme gelişme gerilikleri, beslenme bozukluğu, boy kısalığı gibi sorunlarla diğer hormonel problemler araştırılmaktadır. Cerrahi problemlerin teşhisi yapılabilmektedir. Çocukluk travmalarına müdahale edebilecek ekibimiz mevcuttur. Ergenlik gelişim izlemi ve olabilecek problemler tespit edilebilmektedir.
Hastanemizde bebeğinizin doğduğu günden 18 yaşını tamamlayıncaya dek olabilecek bütün sorunların tespiti ve çözümü ile sağlıklı gelişim izlemi yapılmaktadır.

» Yeni doğan muayenesi ve takibi

» Rutin sağlıklı bebek ve çocuk kontrolü

» Özel aşı uygulanması ve takibi

» Üriner sistem enfeksiyonu

» Üst solunum yolu hastalıkları

» Alt solunum yolu hastalıkları

» Cilt hastalıkları

» Alerjik hastalıklar

» Bulaşıcı hastalıklar

» Obezite

» Gelişme geriliği

» ishal, kabızlık

» Anemi, vitamin eksikliği

» Prematüre bebek gelişim takibi

Uz. Dr. Görkem Astarcıoğlu

Doğum Tarihi: 15.05.1981 Doğum Yeri: Ankara Uyruğu: T.C. Medeni Hali: Evli Çocuk: 1 erkek Öğrenim ve İş Bilgileri: Ortaöğrenim: 1992-1999 Çankaya Anadolu Lisesi, Ankara Yükseköğrenim: 1999-2005 Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İhtisas: 2005-2011 TCSB Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Dalı: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Mecburi Hizmet: Temmuz 2011-Ekim 2012, Eşme Devlet Hastanesi, Uşak Halen: Nisan 2013’ten beri Özel Medifema Hastanesi, İzmir Ayrıca: Anadolu Üniversitesi […]

Uz. Dr. İlyas Yiğit

Eğitim İlkokul : Cengiz Topel İlköğretim Okulu (Antakya) : 1986-1991 Ortaokul : Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu (Antakya) : 1991-1994 Lise : Kurtuluş Lisesi ( Antakya) : 1994-1997 Fakülte : Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (1997-2003) Uzmanlık : İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (2004-2009) Askerlik : İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi 2010 Mecburi hizmet : Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesi […]

Uz. Dr. Necati Sayer Yağız

Mezuniyet: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi. 1982. Ihtisas: Dr.Behcet Uz Çocuk Hastanesi. 1987. Tecrübe 1988 1990 Kıbrıs. 1990 1993 Batman Devlet Hastanesi. 1994 2015 Torbalı Devlet Hastanesi. 2016 Ocak ayından beri Medifema Hastanesi.