Ülkemizde yaygın olarak karşılaşılan beyin rahatsızlıklarının tedavisi aşamasında başarıya ulaşabilmek için bu alanda tam donanımlı bir hastane ve uzman bir ekibin olması temel ilkedir. Hastanemiz her alanda olduğu gibi Beyin Cerrahisi alanında da son teknolojik tıbbi cihazlar ile hastalara hizmet vermektedir. Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi her geçen gün tıp teknolojisinde yaşanan gelişmeler sayesinde büyük bir hızla gelişmekte ve yenilenmektedir. Böylelikle de teşhis ve tedavi de başarı oranı artmaktadır.

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nde verilen hizmetler

Beyin Damar Hastalıkları

Beyin damar hastalıkları teşhis ve tedavisi için endovasküler bir diğer tanımı ile nöroradyoloji ve cerrahi (mikroşirürjikal) ekimiz mevcuttur. Teşhis ve tedavi hastanın durumuna istinaden farklı olarak uygulanabilmektedir.

Beyin Damarı Anevrizmaları: Beyin damarlarında baloncuk şeklinde meydana gelen kanama şeklinde ve ani bir biçimde fenalaşmaya sebebiyet veren beyin damar hastalığıdır.

Arterio-Venöz Malformasyon: Atardamar ve toplardamarların beyinde bir yumru şeklinde görüldüğü ve kanamaya meyilli bir damar rahatsızlığıdır.

Beyin ve Omurilik Tümörleri: Yetişkinlerde ve çocukluk döneminde beyin ve sinir bölgesinde tümörler görülebilmektedir.

Omurga Hastalıkları: Omurganın; kaza, yaralanma gibi nedenler ile omurilik kanalında görülen daralma sonucunda omurilik kanalı daralabilmektedir. Yada yaşın ilerlemesi ile birlikte belde kayma oluşabilmektedir. Tüm bunların teşhis ve tedavisi aşamalarında uzman hekimlerimiz hasta ile işbirliği içerisinde olmaktadır.

Travmalar (Darp veya kaza sonucu beyin yaralanması) : Baş bölgesi travması hastalara zaman geçmeden acil müdahale edilmelidir. Hastalar yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırlar. İlk amaç hayati riskin ortadan kaldırılmasıdır.

Bu bölümde görev yapan doktorlarımız