Dengeli ve Sağlıklı Beslenme

Medifema Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü, Diyetisyenlerimiz eşliğinde beslenme konusundaki en son gelişmeleri yakından takip ederek, bu yenilikler ve gelişmeler ışığında hastalarımızı en sağlıklı şekilde yönlendirmekte ve bilgilendirmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hem koruyucu hem de tedavi edici bir sağlık bilinçlendirmesi olarak hastalarımıza aktarmaktayız.

Amaçlarımız, Hedeflerimiz

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşan dengeli, yeterli beslenme ile başlar. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin bir yaşam tarzı haline getirilmesi ve bu şekilde benimsenmesi adına yol gösterici rol üstlenmekte olan diyetisyenlerimiz aynı zamanda hastalarımıza obezite,kanser hastalıklarında beslenme, gebelik ve emzirme dönemlerinde beslenme, diabetus mellitus hastalığı durumunda beslenme, hipertansiyon ve kardiyovasküler hastalıklarında beslenme alışkanlıkları, karaciğer ve böbrek hastalarının beslenmesi ve daha pek çok konuda ve durumda beslenme ve sağlıklı, dengeli beslenme programları, vücut endeksleri analizlerini gösteren son teknolojiye sahip cihazlar aracılığı ile yapılmaktadır. Beslenme ve diyet ne yazık ki obezite ile mücadele eşliğinde düşünülmektedir. Oysa kilo almada problem yaşayan, yeme alışkanlıklarında bozukluklar olan kişilerde de detaylı olarak beslenme alışkanlıkları edinmeleri hakkında da hizmet vermekteyiz.

Hastanemize yatışı yapılan hastalarımız içerisinde hasta servislerine kabul işlemleri yapıldıktan sonra doktor, diyetisyen, hemşire olarak çalışılmakta, hem hastaya hem de hastalığa has olacak şekilde beslenme programı diyetisyen tarafından hazırlanarak uygulanmaktadır. Belirli zaman aralıklarında yapılan hasta ziyaretleri ile hastanın beslenme durumu takip edilmektedir. Bütün aşamalarda hasta ve hasta yakınları bilgilendirilmektedir. Gerekli görülmesi durumunda ise, hastanın taburcu olmasından sonra da aynı beslenme programı ya da uygun beslenme programı hazırlanarak hastaya verilmektedir. Bu aşamada hasta yakınlarının da bilinçlendirilmesi sağlanmakta ve hastaya her türlü destek verilmektedir.

Beslenme ve Diyet

Diyet aç kalarak yapılamaz ayrıca çok kısa zamanda fazlaca kilo vermek sağlık açısından da tehlike oluşturmaktadır. En önemlisi düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenerek zayıflamaktır. Bu nedenle sağlığınızı riske atarak kısa süre içerisinde sonuç almak için sağlığınızla oynamayın. Sağlıklı beslenmek ve ideal kilonuza düşmek istiyorsanız mutlaka bu konuda bir diyetisyenden yardım almalısınız.

Bu bölümde görev yapan doktorlarımız