Bize Ulaşın 0 (232) 854 1 854

Ayrancılar (Havaalanına 10 km) / İzmir İletişim

  • tr
Kas 3

Vücudun Verdiği Altın Değerinde 10 Uyarı

Vücudun Verdiği Altın Değerinde 10 Uyarı

Her hastalığın vücutta değişik belirtisi olabiliyor. Cilt altı kanamalarında romatizma, his kaybında ur, baş ağrısında beyin kanaması ve istemsiz kilo kaybında diyabet sinyal verebiliyor…

Mükemmel işleyen bir makine gibi olan bedenimiz, hastalıkların sinyalini evvelce veriyor. Erken teşhis ile beyin kanaması, tümör, kanser gibi rahatsızlıkların rehabilitasyonunun olası olduğunu belirten uzmanlar uyarıyor: “Bedeninizdeki değişimlere dikkat ederek, ölümcül hastalıklara alan okuyabilirsiniz.” İşte uzmanlardan hayat kurtaran 10 işaret:

GÖĞÜS AĞRISI İLE SOLUK DARLIĞI:
Normal tempoda yürüme gibi güçle ilişkili olan veyahut istirahatte gelen göğüs ağrısı ve soluk darlığı çoğu kez ciddi akciğer ile kalp hastalıklarını işaret ediyor.

CİLTTEKİ DEĞİŞİMLER:
Safra yolları ve karaciğer hastalıklarında ciltte ve göz akında sararma, idrar renginde koyulaşma, dışkı renginde ise beyazlama görülebiliyor. Yeniden ciltteki morluklar ve cilt altı kanamaları romatizmanın belirtisi olarak karşımıza çıkıyor.

ŞİŞLİKLER:
Ağrılı şişlikler; enfeksiyona, kitle içindeki kanamaya veyahut sinirlerin uyarılmasına bağlı görülürken, ağrısız büyümeler ise kanseri sebebiyle ortaya çıkabiliyor.

EL VE AYAKLARDA GÜÇ VE DUYU KAYBI:
Ani gelişen his ve güç kaybı beyin damarlarında tıkanıklığın, uzun müddette gelişenler ise diyabetin, His kaybına bel ya da sırt ağrısının ilave etmesi fıtığın habercisi olabiliyor.

BAŞ DÖNMESİ VEYA BAYILMA:
Baş dönmesi, bayılma, çarpıntı, terleme, idrar kaçırma ve şuur farklığıyla beraber oluyorsa bu vaziyet stres ve tansiyon düşmesi gibi hastalıklara bağlı olabilir. Ya da baş dönmesi beyne giden ya da kalpten çıkan damarlardaki darlıklar, tıkanıklıklar, ciddi kalp kapak hastalıkları veya direk beyinle alakalı problemlerden kaynaklanabiliyor.

DIŞKI, TÜKÜRÜK VE BALGAMDA KAN GÖRÜLMESİ:
Balgamdaki kan tüberküloz, zatürre ve akciğer kanseri, idrarda ağrısız kanama mesane kanseri, ağrı ve yanma eşlik ediyorsa, böbrek taşı hasebiyle gelişebiliyor. Dışkıda taze kan sıklıkla basur, beraberinde dışkı alışkanlıklarında farklık, kilo kaybı ve karın ağrısı kalın bağırsak kanserini akla getiriyor.

BAŞ AĞRISI:
Yüzde baskı hissi, burunda dolgunluk ve tıkanıklıkla izleyen baş ağrısı sinüzit belirtisi olabiliyor. Buna karşı acıbiber tüketimini öneren uzmanlar, buna ek olarak bulantı, kusma, balans bozukluğu ve şuur farklıklarının ise beyin kanaması veyahut ur habercisi olabileceğini bildiriyor.

KABIZLIK:
3 günden uzun müddet devam eden kabızlığa eşlik eden gaz çıkartamama, ateş veya şiddetli karın ağrısı uzun müddettir suskunca ilerleyen sinsi bir kanserin habercisi de olabiliyor. Yeniden aynı şekilde idrar yapamama meselesi ağrısız gelişiyorsa böbrek yetmezliği gelişebiliyor.

İSTEMSİZ KİLO ARTIŞI-KAYBI:
Hızlı kilo kaybı bir takım vakit hipertiroidi ve tip1 diyabet hastalığına bağlı gelişebileceği gibi, bazen de kanser belirtisi olarak görülebiliyor. Kilo kaybına eşlik eden çok su tüketme, sık idrara çıkma gibi belirtiler tip 1 diyabet; beraberinde çarpıntı, sinirlilik, terlemeler ise hipertiroid işareti…

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz