Bize Ulaşın 0 (232) 854 1 854

Ayrancılar (Havaalanına 10 km) / İzmir İletişim

  • tr
  • en
  • ar

Mikrobiyoloji

Hastalıkların takip ve tedavisinde laboratuvar hizmetlerinin önemi çok büyüktür. Bir hastalığı doğru teşhis etmek ve sonrasında tedavinin başarısını izlemek ancak güvenilir laboratuvar sonuçları ile mümkün olmaktadır.

Hastanemiz bünyesinde bulunan mikrobiyoloji ve biyokimya laboratuvarları poliklinik ve yatan hastalarımızın 7/24 hizmetindedir. Laboratuarımız bir Klinik Biyokimya ve bir Klinik Mikrobiyoloji uzmanı, laboratuvar teknikerleri, biyologlar ve laboratuvar teknisyenlerinden oluşan kadrosuyla kesintisiz hizmet vermektedir.

Laboratuarımızda Biyokimya, Hormon, Hemotoloji, Seroloji, Bakteriyoloji alanındaki tüm tetkikler yapılmaktadır. Kurumumuzda çalışılamayan ileri tetkikler, patoloji ve genetik tetkikler için ise konusunda uzmanlaşmış hizmet kalite standartlarını belgelemiş laboratuarlardan hizmet satın alınmaktadır.

Laboratuvar sonuçlarının hızlı, ancak aynı zamanda güvenilir ve doğru olmasıhasta sağlığı açısıdan çok önemlidir. Hastanemizde tüm tetkikler titizlikle çalışılmakta, iç ve dış kalite kontrol çalışmaları ile de sonuçlarımızın güvenilir ve doğru olması sağlanmaktadır.

Hastalarımızın tetkik istemleri bilgisayar ortamında yapılmakta, alınan örnekler barkodlanarak etiketlenmekte, hızla laboratuvara aktarılıp çalışmalar başlatılmaktadır. Hastanemizde tüm birimler arasında (acil, yatan hasta, yoğun bakımlar, ameliyathaneler) hasta örneklerinin hızlı taşınması için pnömotik transport sistemi mevcuttur. Yatan hastalarımızın örnekleri bu sistem le hızla laboratuara ulaşmakta ve çalışmaya alınmaktadır. Laboratuarda bulunan tüm cihazlarımız hastane otamasyon sistemine bağlı olup cihazdan çıkan sonuçlar anında bilgisayar sistemine aktarılmakta, uzman hekimlerimizin kontrolünden geçtikten sonra onaylanmakta ve poliklinik hekimlerimizin ekranına gönderilmektedir. Anormal sonuçlar mutlaka tekrarlandıktan sonra onaylanmaktadır. Tüm bu işlemler sonuç almayı hızlandırıp, hata oranını minimuma indirmektedir.

Laboratuarımız birçok rutin tetkik için 1-2 saat içinde sonuç vermekte, kültür tetkikleri gibi günlük sonuç verilmesi mümkün olmayan tetkiklerinin sonuçlarına da internet sitemiz üzerinden online olarak ulaşılabilmektedir.

Slide background
Slide background

 

Bu Bölümde Görev Yapan Doktorumuz

Uz.Dr. Emine İnmez

Uz.Dr. Emine İnmez
Mikrobiyoloji Uzmanı