Bize Ulaşın 0 (232) 854 1 854

Ayrancılar (Havaalanına 10 km) / İzmir İletişim

  • tr
Eyl 11

Şeker Hastalığına Ameliyatlı Çözüm

Şeker Hastalığına Ameliyatlı Çözüm

10 yıldır Tip 2 Diyabet hastası Ahmet Dağlı Özel Medifema Hastanesinde geçirdiği Laparoskopik SADİ-S ameliyatı ile açlık kan şekeri düzeyleri 250-300’lerden normal seviyelere düştü.
Özel bir şirkette yönetici olarak çalışan Ahmet Dağlı 10 yıldır Tip2 Diyabet hastası. Günde üç kez şeker hapı kullanan Dağlı’ya, insülin başlama kararı alındıktan sonra Özel Medifema Hastanesi’ne muayene olmaya karar verdi. Burada Obezite ve Metabolizma Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Metin Karadeniz ile görüştükten sonra ameliyat olmaya karar verdi. Yapılan ameliyat hakkında bilgiler veren Op. Dr. Metin Karadeniz, “ Laparoskopik SADİ-S ameliyatı ile yapılan Ahmet beyin kan şekeri düzeyleri, daha hastanede yatarken ilaç kullanmadan normal seviyelere indi. Dört gece hastanede yatan ve sonrasında taburcu olan Ahmet beyin 15. gün kontrolünde 129 kilogramdan 115 kilograma geldiği görüldü. Artık şeker ilacı kullanmayan ve en önemlisi insülin başlanmayan Ahmet beyin kan şekeri düzeyleri 80-100 arası değişiyor. Ameliyat kapalı yöntemle 3 saatte gerçekleşti. Bu ameliyatta midenin yüzde 75’lik bölümü çıkarılıp on iki parmak barsağı direk ince barsağın son 2 metrelik bölümüne bağlandı. Bu yöntemle hastalar hem fazla kilolarından kurtuluyorlar, hem de şeker hastalığı gibi metabolik hastalıklardan kurtuluyorlar.”

AMELİYAT ŞARTLARI
Op. Dr. Karadeniz bu ameliyatı gerçekleşmesi için hastanın vücut kitle endeksinin 30’un üzerinde olması gerektiğini ve hastanın 10 yıldan fazla insülin kullanmamış olması gerektiğini söyledi. Op. Dr. Karadeniz “ Şeker hastalığının süresi 10 yıldan daha kısa süre olsun ki pankreasın içindeki insülin rezervi bize yetecek olsun.“ dedi

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz