Bize Ulaşın 0 (232) 854 1 854

Ayrancılar (Havaalanına 10 km) / İzmir İletişim

  • tr
Eyl 29

Ödem attıran içecekler (detoks)

Ödem attıran içecekler (detoks)

Rahat rahat için, şişkinliğinizden sıhhatle kurtulun!

detoks

Hayatımız süresince pek çok sebeple vücüdumuzda biriken zehirli maddeler, başta hastalıklar olmak üzere, pek çok sağlık meselesine neden olan bir sorun.
Vücutta biriken bu zehirlerin dışarı atılması çok daha sıhhatli ve kaliteli bir hayat sürmemiz için son derece önem taşır.
Zehirli madde attırıcı içeceklerin başında su gelmekte hepimizin bildiği gibi…
Vücuttan zehirli maddelerin atmanın en pratik yolu…
Suyu bir de tavsiye ettiğimiz yöntemlerle içmeyi deneyiniz..
Hem zehirli maddelerden kurtulacaksınız, hem de bir takım ek yararlarını da göreceksiniz.
Şimdi bir sürahi alın ve içine, PH değeri 8 üzerinde olan su doldurun.. (Hazır sularda bu oran şişede yazar)
Verdiğimiz tariflerden herhangi birini uygulayabilirsiniz…

detoks

Limonlu su: Birkaç dilim limon atın. Limon vücudun temizlenmesi ve alkali olmasına katkıda bulunacaktır.

Naneli su: Birkaç dal nane ilave edin. Hem suyun tadı güzel hale gelecek, hem kokusu! Midenize ve sindiriminize de destek olacaktır.

Salatalıklı su: Dört-beş dilim salatalık ilave edin. Salatalık vücudunuzun nemlenmesi için mükemmeldir ve inflamasyona karşı tesirlidir.

Zencefilli su: Bir bilemediniz iki ince dilim ilave edin. Midenize iyi gelecek ve sindiriminize de. Bilhassa gastritiniz varsa. Bu suları bir gece buzdolabında bekleterek kullanırsanız, daha da tesirli olacaktır. En azından birkaç saat…

Elma ve Armut

Bu lezzetli detoks içeceğini öğünlerinize ilave etmeye çalışın. Vücudunuzda birikmiş olan zehirli maddelerin dışarıya atılmasını sağlamak için tek yapacağınız şey bir blenderda 2 elma ile 2 armutu karıştırmak…
Meyvelerin yalnızca suyunu sıkmanıza gerek yok. Sadece küçük parçalar halinde olması yeterli. Bu içeceği günde 2 kere almanız detoks sürecini başlatacaktır.
detoks
Salatalık ve Limon

Günlük yediğimiz salatalarımızda bolca bulunan salatalık ve limonun mükemmel birer antioksidan olduğunu biliyor muydunuz?
Perhizinizi bu arada detoks yaparak uygulamaya karar verdiyeseniz bir salatalık ve yarım limon ile yapacağınız içeceğinizi günde iki kere içmelisiniz.
Bütün hafta boyunca içmenizi önerdiğimiz bu içecek, sizi enerjik ve bağışıklı sistemi kuvvetli biri haline getirecek.

Greyfurt ve Limon

2 greyfurt ve 1 limon ile yapacağınız C vitamini, magnezyum ve kalsiyum bombası içeceğiniz, vücudunuzda var olan zarar veren zehirli maddeleri atacaktır…
Biraz ekşi bir içecek olmasına rağmen oldukça yararlı.
detoks
Kereviz Suyu

Ciddi bir detoks düşünüyorsanız, bu içeceği perhiz tasarınıza kesinlikle sokun. Kereviz, yapısı sebebiyle vücuttaki tüm zararlı zehirli maddelerin yok olmasını sağlar. Güzel bir tat katmak için yapmanız gereken ise çok kolay…

3 kereviz parçasını 1 elma ve 1 pancar ile karıştırın. Tabii tatlandırıcılar kullanmak metabolizmanızın hızlı ve düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar ve ekstra kalori almaktan sizi savunur. Bu içeceği tesirlerini görene kadar için.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz