Bize Ulaşın 0 (232) 854 1 854

Ayrancılar (Havaalanına 10 km) / İzmir İletişim

  • tr
Eki 10

Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir ?

Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir ?

Göz altı morlukları nasıl rehabilitasyon edilir?Göz altı morluğu göz altı cildinin normalden koyu renkli gözükmesidir. Son zamanlarda çok yaygın olan bu cilt problemi her yaşta görülebiliyor ve ekseriyetle kişiyi yorgun ve sıhhatsiz gösterdiğinden dolayı bilhassa kadınların tercihi göz altı kapatıcıları.

Göz altı morluklarının en büyük nedeni ise ciltte renk artışı, göz karası üzerindeki derinin inceliği, sarkmış cilt ve gözyaşı oluğunun barizleşmesi.

Özel Medicana Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Selda Yıldırım, gözaltı morluklarının sebebinin kılcal damarlardaki kanın damar dışına sızmasından kaynaklandığını ifade edierek şunları söyledi, “Damar dışına çıkan hemoglobinin (demir içeren kana kırmızı rengi veren protein) oksidasyonu bu alanda mor veyahut bazen siyah renk görünümüne kapı aralamaktadır.”

Göz altı morlukları için günde 12 bardak su tüketilebilir

İrsiyet etmeni gözaltı morluklarında oldukça baskın bir nedeni olduğunu belirten Yıldırım, göz çevreninde koyu halka olan birinin anne ya da babasında da aynı yakıntı olması sıklıkla karşılaşılan bir vaziyet olduğunu dile getirdi. Dr. Selda Yıldırım, Gözaltındaki morlukların giderilmesi ve oluşmaması için balanslı beslenilmesi gerektiğini, günde 12 bardak su tüketilmesine önem verilmesini, tuzun daha az alınmasını C vitamini içeren meyve ve sebze tüketimine ağırlık verilmesini istiyor.

Göz altı morlukları nasıl rehabilitasyon edilir?

Göz altı morlukları için uygulanan bir hayli metot olmasına karşın hiçbiri ilmi olarak ispat etmiş değildir. Lazer rehabilitasyonları, kimyevi peelingler, dolgu rehabilitasyonu, cerrahi rehabilitasyonlar ise bu uygulamaların başında geliyor.

Göz altı morlukları bu arada bir hayli sıhhat meselenin belirtiside olabilir. Bu yüzden göz altı morluklarınızı azaltmak için iyi biruyku düzeni ve balanslı beslenme bu tedavilerin başında geliyor.Uzun müddet televizyon veya bilgisayar başında kalmanız da yorgunluk nedeniyle göz altı morluklarınızın nedeni olabilir. Bu sebeple bir müddet gözlerinizi dinlendirmeniz göz altı morluklarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Ev Kürleri

Göz altı morluklarınızdann kurtulmak için evde hazırlayabileceğiniz bir takım önerilerimiz var.

İncir ve kuşburnu

Taze inciri ortadan ikiye ayırıp göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. Ek olarak kuşburnunu çay gibi demleyip süzün ve pamuk yardımıyla göz etrafınıza uygulayın.

Elma ve kahve kürü

Elmayı rendeleyip suyunu sıkın ve içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirin. Sardığınız gazlı bezisorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz