Bize Ulaşın 0 (232) 854 1 854

Ayrancılar (Havaalanına 10 km) / İzmir İletişim

  • tr
Haz 4

Duyguların Gizli Dili

Bazıları vaat etmeyi sever. Tutamayacağı sözler vermeyi. Ama öyle güzel ve içten anlatır ki inanır, kapılırsınız. Aslında her şey o andan ibarettir. Gelecek, büyük ihtimalle, hayal edildiği gibi gelmeyecektir. Ama o an, gözünüzü kapayıp ümit edebildiğiniz o yegâne an, sizi her seferinde kandırır. Aşık olduğunuz kişi çoğu zaman, fragmanını beğenip de gittiğiniz film gibidir. Filmin de fragmanı kadar iyi çıkması ya çok şanslı olduğunuza işarettir ya da  gerçek ile reklamı ayırabildiğinize. İlişkiler başlarken şova ihtiyaç duyarlar. Gösterişli ve alevli duygularla bir şölen halinde açılır perde. Sahnedeki performans, kişilerin motivasyon kaynağına göre değişir. Neden o ilişkiye ihtiyaç duyuyorsanız, senaryoyu ona göre yazar, rolü de o amaca dönük oynarsınız. İşin aslı ilk perdenin ortalarından kendini belli eder ve filmin nasıl biteceği, çoğu zaman bazı kilit repliklerden anlaşılır.

soft_love

İşte bazı sembol cümleler ve esas anlamları:
-seni sonsuza dek seveceğim: sonsuzluğa cüret edecek kadar sevgiden bihaberim.
– seni asla incitmek istemiyorum: kesinlikle inciteceğim, fikir aklıma düştü bir kere.
– hayatımın anlamısın: anlam arıyorum, bugün sen olursun, yarın bir başkası.
– hayatımın aşkısın: şimdiye kadarının yani, en iyi ihtimalle
– deli gibi özledim: ancak sorumluluk sahibi değilim, aklı başında biri gibi özlesem bir şeyler yapmam gerekir.
– seninle her şeye varım: “her şey” den bahsetmeye başladıysam ” hiçbir şey” e yaklaştım demektir.
-sen benim her şeyimsin: ne demiştik, her şey eşittir hiçbir şey
– gözüm senden başkasını görmüyor: görmesin, lütfen görmesin, görürse dayanamam zira!
– sensiz nefes alamam: alırım
– sensiz yaşayamam: yaşarım
– seni öyle çok seviyorum ki, kelimeler yetmez: eyvah!
– senden başkasıyla kesinlikle olamam: başkası mı? hmmm?
– seni asla bırakmam: bırakmak da nerden aklıma geldi?
– kimse ve hiçbir şey bizi ayıramaz: Ayrılmak lafı geçtiyse, yolcudur Abbas…

Halbuki sevgi basittir, nettir, şüphe götürmez. Ya vardır, ya yoktur ve insan, insan kadar sevebilir. Kendini ve yüreğini bilen, kendi gücüne güvenen kişi, tanrısal tanımlara ihtiyaç duymaz. Neden dediğimiz bazen ne dediğimizden önemlidir. Eğer ilişkinizde, “asla, daima, sonsuz, her şey” gibi kelimeler havalarda uçuşuyorsa bilin ki  henüz reklamlardasınız ve tanıtım ne kadar yoğunsa, gerçeğin sizi hayal kırıklığına uğratma olasılığı da o derece yüksektir.
Hep diyoruz ya, çare kendimiz olabilmekte. Korkudan paniğe kapılsak, nasıl saklanıp kaçacağımızı bilemesek, özenle biriktirdiğimiz maskelerimizden hangisini seçeceğimize bir türlü karar veremesek de çare, en çıplak halimizle atacağımız, o minicik cesur adımda. Saklandınız ve saklandığınızı dahi unuttunuz biliyorum. Yatakların altından, karanlık dolaplardan, kapı arkalarından usulca uzatsak burnumuzu dışarı? Sığmıyorduk zaten artık, ruhumuzdan taşanları gizleyemiyorduk. Kendimizle ve birbirimizle ilk defa gerçek bir ilişki kurup, ilk defa dokunsak? Sandığımızdan daha güzeliz belki de ve bir seferliğine bile olsa denemeye değeriz…

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz